Britská firma Hybrid Air Vehicles, stojaca za projektom obrovskej vzducholode Airlander 10, začala začiatkom tohto roka testovanie prvého prototypu. Teraz oznámila, že po získaní grantu v hodnote jedného milióna britských libier plánuje vytvorenie plne elektrickej verzie.

​Grant bol udelený spoločnostiam Hybrid Air Vehicles, Collins Aerospace a University of Nottingham, a hoci s veľkou pravdepodobnosťou bude potrebný väčší objem finančných prostriedkov, otvára cestu k vývoju elektrickej verzie Airlanderu 10.

Vzducholoď na elektrinu

Cieľom projektu je vytvoriť prototyp pohonnej jednotky s celkovým výkonom 500 kW, vhodnú pre budúci Airlander 10. Tá by mala umožniť výrobcom nahradiť existujúce vznetové motory, zaisťujúce pohyb vpred, čo by bol prvý krok smerom k plne elektrickej verzii stroja.

Ako Hybrid Air Vehicles uvádza na oficiálnych stránkach, vzducholoď v konvenčnom prevedení je z ekologického i ekonomického hľadiska výhodnejšia ako lietadlá, pretože na jej udržiavanie vo vzduchu nie je potrebný žiadny pohon, ale plynné hélium. Potrebuje teda k svojmu letu citeľne menej paliva.

Dokončenie projektu môže trvať roky. HAV definuje svoj stroj ako z časti lietadlo a čiastočne vzducholoď s tým, že v budúcnosti by mohol byť využívaný pre širokú škálu aktivít - napríklad pre výletné lety, prepravu cestujúcich, dohľad, nákladnú dopravu a poskytovanie pomoci.

Za lepšie prostredie 

"Zníženie uhlíkovej stopy je dnes jednou z najväčších výziev, ktorým letectvo čelí," povedal šéf HAV Stephen McGlennan. "Kým Airlander 10 už pomáha zákazníkom prehodnotiť lietanie s neuveriteľnou efektivitou, musíme nájsť spôsoby, ako ďalej znížiť vplyv, ktorý máme na naše životné prostredie. Tento projekt nás posúva bližšie k nášmu cieľu nulových uhlíkových emisií."

Prototyp Airlanderu 10, prezývaný vzhľadom na tvar láskyplne ako "lietajúci zadok", už absolvoval šesť skúšobných letov. Väčšina z nich bola úspešná, ale jeden skončil haváriou. Pri inej príležitosti sa vzducholoď odtrhla od kotvenia.

"Testujeme celkom nový typ stroja a incidenty tohto druhu sa môžu počas tejto fázy vývoja objaviť," uviedla v tom čase spoločnosť. So svojimi partnermi chce teraz HAV vybudovať "nový druh extrémne efektívnych lietajúcich dopravných prostriedkov".

Toto raz zažiť: Nová vzducholoď Airlander 10 so sklenenou podlahou

Airlander 10 ponúkne plavby vzduchom v interiéri s presklenenou podlahou. Luxusná vzducholoď bola pôvodne vyvíjaná pre vojenské účely. Počíta sa s trojdňovými "kochacími" výletmi za poznaním.

Zdroj: CNC