Málo kontaktu s prírodou, nedostatok slnečného svetla i čerstvého vzduchu. To sú veci, ktoré trápia väčšinu ľudí pracujúcich v kanceláriách. Poľská architektonická firma prišla so zaujímavým nápadom, ako depresívnu atmosféru vylepšiť.

Ateliér Zalewski Architecture vytvoril zvláštnu koncepciu, ktorá ponúka svetlo, vzduch i zeleň naraz. Konkrétne ide o úzku, vinutú vidiecku cestičku, ktorá spája kancelárie a umožňuje pracovníkom chodiť na prechádzku po celom, trávnatom povrchu.

Zdroj: Pinterest

​Konštrukcia je zavesená do vnútrobloku, čo znamená, že je veľmi dobre ukotvená. Úzky chodník vznášajúci sa nad dvorom vytvára nielen zábavnú trávnatú cestu, ale slúži aj inak. Pri šírke len 80 centimetrov nebráni prenikaniu slnečného svetla dole na dvor. Reflexná spodná strana pomáha rozostrovať čiary chodníka pre divákov, ktorí sa naň pozerajú zdola.

Zdroj: Pinterest

​Odvážny koncept sa bohužiaľ nehodí kamkoľvek a môže byť obtiažne realizovateľný kvôli stavebným povoleniam, no aj tak si zaslúži obdiv.

Príbytok na strome ponúka romantiku a súkromie uprostred levanduľových polí

Obydlie na strome je samo o sebe veľmi romantické. V kombinácii s efektnou kulisou voňavých polí fialovej farby je to ale zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Zdroj: CNC