Trvalo takmer štrnásť rokov, kým sa architektom zo skupiny Hariri Pontarini podarilo postaviť chrám Baha'i v čilskom Santiagu.

Na celom svete postavilo doposiaľ bahájske spoločenstvo (jedno z najmladších nezávislých náboženstiev na svete, pochádzajúce z Perzskej ríše) osem svätostánkov, medzi poslednými tento v Andách.

Zdroj: Daniela Galdames
​Kostol bol zámerne navrhnutý tak, aby priťahoval záujem každého, bez ohľadu na kultúru a náboženské presvedčenie - kupola a deväť vchodov symbolizujú otvorenosť pre všetkých ľudí, prichádzajúcich z celého sveta.
Zdroj: Hariri Pontarini Architects

​Steny budovy sa skladajú z deviatich priesvitných krídiel z celkom 1129 špeciálne navrhnutých zakrivených sklenených panelov, aby chrám cez deň vpúšťal denné svetlo a v noci vyžaroval.

Zdroj: Hariri Pontarini Architects
​Vďaka stovkám špeciálnych oceľových dielov fantastická konštrukcia pôsobí dojmom, akoby sa nad bazénom vznášala obrovská ľalia.
Zdroj: Hariri Pontarini Architects

​Jedným z jeho najpozoruhodnejších vlastností je, že vďaka použitiu materiálov odráža farbu oblohy typickú pre dané ročné obdobie.

​Architekt Siamak Hariri prezradil, že budovu navrhli tak, aby vnútri jej návštevníkom pri pohľade nahor pripomínala baldachýn.

Zdroj: Hariri Pontarini Architects

​Prístrešok s kapacitou šesťsto ľudí je dokonalým dielom pre budúce generácie veriacich a ich meditácie.

Vesmírne múzeum Georgea Lucasa v Los Angeles bude geniálne

Otec Hviezdnych vojen venoval naratívnemu umeniu múzeum, len pre neho dlho nenachádzali miesto. Nakoniec sa futuristický výstavný priestor rozhodlo prichýliť mesto Los Angeles a okamžite sa začalo s jeho výstavbou. ​Prvé poklepanie základného kameňa projektu Georgea Lucasa máme úspešne za sebou.

Zdroj: Arch Daily