6 motivačných rád, ktoré vám pomôžu vrátiť sa do posilňovne
Začnite od dobrej stravy
Zdravé stravovanie tvorí základ šťastného života. Človek, ktorý sa nezdravo stravuje, sa jedlom snaží kompenzovať svoje problémy. Z toho vznikajú choroby, ako napríklad obezita. Nezdravý životný štýl spôsobuje u ľudí najviac psychických problémov.
Symbióza dobrého stravovania spolu s cvičením sú pre ľudské telo veľmi dôležité. Toto vytvára u človeka veľmi dobrý pocit zo samého seba.
Nečakajte rýchly progres
Veľa mužov začne cvičiť s tým, že sa čo najrýchlejšie chcú zmeniť a dostať sa k vysnívanej postave. Neuvedomujú si, že pri cvičení nie je cieľ priblížiť sa k svojej fantázii. Ich méta by mala pozostávať z toho, že vidia svoj progres a zlepšovanie sa každým tréningom by malo byť ich najväčšou motiváciou.
Veľmi zlý príklad v tomto udáva veľká väčšina fitness modelov na sociálnych sieťach. Práve športoví influenceri sú častým dôvodom toho, že sa niekto rýchlo vzdá. Sú to totiž ľudia, ktorí pravidelne užívajú steroidy. Najmä u mladých mužov predstavujú nerealistický pohľad na cvičenie.
Choďte cvičiť vtedy, keď sa vám nechce
Každý poznáme ten pocit. Zle ste sa vyspali, ste unavení z práce, tých výhovoriek je kvantum. Nový deň znamená nový dôvod na to, aby ste nemuseli ísť cvičiť. Iba ten, kto tento pocit prekoná, zistí, že ak si odcvičí vtedy, keď sa mu najviac nechce, vie si povedať, že sa zlepšil.
Zdokonaľovanie sa nie je iba o cvičení. Základ zmýšľania skúseného športovca tvorí najmä disciplína. Ak sa pravidelne budete prekonávať, váš mozog si na to zvykne a vybudujete si mimoriadnu mentalitu.
Dbajte na dobrý spánok
Nič neprekoná pocit, keď ráno vyleziete z postele plní energie. Ste pripravení robiť veľké veci, ktoré vás v daný deň čakajú. Mnoho ľudí si zvykne na veľmi zlý spánkový režim, u ktorého sú spokojní so šiestimi hodinami spánku, čo ich robí neproduktívnymi a demotivovanými. Doprajte si aspoň 8 hodín. Nie je to tak ťažké, ako sa zdá.
Robte strečing
Flexibilita je u cvičiacich ľudí veľmi dôležitá a často vynechávaná. Aj keď to môže znieť komicky, kulturisti sú bežne veľmi ohybní. Strečingu venujú pomerne úctyhodnú časť dňa, čím predchádzajú mnohým zraneniam, ktoré počas cvičenia môžu prísť. Preto naťahovanie svalov netreba podceňovať a pravidelne sa mu venovať.
Nepríjemné zranenie vás totiž môže veľmi demotivovať, najmä ak trvá dlho a obmedzuje vás natoľko, že nemôžete vykonávať konkrétny cvik.
Konajte
Mnoho ľudí pozerá veľa motivačných videí, či článkov a čakajú, že ich to odnesie do posilňovne . Vezmite nohy na plecia a utekajte si odrobiť svoju sériu cvikov. Budete na seba pyšní.