No toto! Muži s pivným bruchom sú príťažlivejší a žijú dlhšie

​Podľa jedného prieskumu priťahujú muži s pivným bruchom oveľa viac žien, než by sme si mysleli. Navyše žijú oveľa dlhšie ako svalnatí muži s tehličkami na bruchu. Upokojte sa, zatiaľ nemusíte zahadzovať svoju permanentku do fitka, pretože pravda je ako zvyčajne, niekde uprostred.

Počas histórie sa mužský ideál neustále menil. V stredoveku pohľad na tučné, dobre živené telo odrážal bohatstvo a materiálne zabezpečenie, takže medzi ženami boli muži pri sebe veľmi vyhľadávaní.

V súčasnosti sa na hlavných stránkach časopisov a Instagrame nachádzajú hlavne muži ako z obrazov: vysekané tvary, tehličky na bruchu, svalnaté ramená a veľké bicepsy. Čiže ideál.

Ale skutočne vyhľadávajú ženy mužov s dokonalým telom a prepracovanými svalmi?

Podľa jedného prieskumu vôbec nie.

Podľa štúdie publikovanej spoločnosťou Viralthread, ženy dávajú prednosť pri svojom výbere mužom s bruchom. Spočiatku sa to zdalo ako vtip, ktorý vymyslel pupkatý chlapík uprednostňujúci sedenie pred televízorom. Nie je to tak.

Prieskum uskutočnila medzinárodná fitness spoločnosť Planet Fitness a zúčastnilo sa ho 2000 žien a mužov, ktorých sa pýtali, aké telo sa im viac páči. Výsledky mnohých prekvapili. Až 70 percent žien v prieskume uviedlo, že majú radšej mužov s malým bruchom a maximálne 10 kilami nadváhy.

Existuje aj vedecké vysvetlenie tejto skutočnosti.

Richard Bribiescas, profesor na univerzite Yale, pre Viralthread vysvetlil, prečo majú ženy radšej mužov, ktorí po práci sedia doma, ako tých z posilňovní.

Muži s pivným bruchom majú totiž nižšiu hladinu testosterónu.

Nižšia hladina testosterónu vedie k zdravšiemu imunitnému systému, čo má za následok dlhší život.

Zároveň to znamená, že sú lepšími otcami.

Zníženie tohto hormónu tiež znamená, že muž je pripravený založiť si rodinu, mať záväzky a je schopný sa stať rodičom.

Samozrejme, to neznamená, že sa teraz máte začať bezhlavo napchávať. Nadmerná spotreba tuku zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení a cukrovky. Takže jednu pizzu s pivom cez víkend síce znesiete, ale niekedy je dobré ísť aj do posilňovne alebo vyjsť na čerstvý vzduch, pretože nadmerná obezita so sebou prináša množstvo zdravotných rizík.

Milí páni, už žiadne obavy: Za pivný pupok pivo vôbec nemôže

Milovníci piva si teraz určite vydýchnu. Za pivné brucho zlatistý mok nemôže.

Zdroj: Viralthread