Vedecky potvrdené: Jazdenie na motorke má blahodarné účinky

Ak ste už jazdili na motorke, istotne poznáte úsmev, ktorý sa vám vyčarí na tvári bez akejkoľvek príčiny. Stáva sa to vtedy, ak okolo vás sviští čerstvý vzduch a vdychujete pocit slobody.

Spoločnosť Harley-Davidson iniciovala výskum, ktorý analyzoval pozitívne javy jazdenia na motorke.

Skupina vedcov pozorovala fungovanie mozgu motocyklistov počas jazdenia na motorke. Na svoj výskum použili elektroencefalograf (EEG), čo je zariadenie na mapovanie mozgových vĺn a vyzerá ako kúpacia čiapka. Tú nasadili na hlavu motocyklistov, ktorí potom voľne jazdili.

Predtým použili rovnakú metódu na testovanie funkcie mozgu subjektov počas jazdy autom a ich odpočinku, aby zistili účinky jazdy na motorke. Výsledkom bolo, že stres motocyklistov sa znížil o 28 percent a ich srdcová frekvencia sa počas 20 minút jazdy zrýchlila o 11 percent. Okrem toho sa u nich zvýšila aj hladina adrenalínu o 27 percent a tým aj ich pozornosť.

O jeden dôvod viac prepadnúť tejto vášni.

Aj Harley-Davidson bude elektrický: Na jedno nabitie prejde 177 kilometrov

Značka amerického výrobcu motocyklov Harley-Davidson je takpovediac synonymom burácania silných motorov. Preto expozícia tejto firmy na veľtrhu CES možno prekvapila - predstavila tu svoj nový elektrický motocykel.

Zdroj: RideApart