Vojna ho pripravila o tri končatiny, aj tak si splnil sen: Cestuje na lodi okolo sveta

Pozoruhodný príbeh z Veľkej Británie pripomína poručíka Dana z legendárneho filmu Forrest Gump. Craig Wood (27) mal len 18 rokov, keď ho pri jeho prvej patrole v Afganistane pripravila zákerná nálož o obe nohy a ruku. Mladík ale napriek svojmu smutnému osudu nezatrpkol a rozhodol sa splniť si sen. Na svojej lodi brázdi more a roky na cestách mu priniesli veľa zaujímavých zážitkov.

Craig Wood sa už v osemnástich rozhodol slúžiť svojej vlasti a vyraziť do boja proti terorizmu. Bohužiaľ bol už pri svojej prvej hliadke napadnutý Talibanom. Výbuch nálože ho takmer pripravil o život. Lekári mu dávali 50-percentnú šancu na prežitie. Keď sa po 14 dňoch prebudil z kómy, zistil, že ho bomba pripravila o tri končatiny.

Zdroj: Facebook

​Ani myšlienka na to, že bude celý zvyšok života invalidom, ho nepripravila o jeho pevnú vôľu. Keď ho v rehabilitačnom centre navštívila vojvodkyňa Camilla z Cornwallu, sľúbil jej, že sa znovu postaví na nohy. Nielenže svoje slovo dodržal a po osemmesačnom tréningu začal chodiť pomocou protéz, ale navyše dokázal skoro nemožné - kúpil si štrnásťmetrovú jachtu, ktorú pomenoval Sirius, a vydal sa sám na cestu okolo sveta.

Zdroj: Facebook

​Minulý rok vyplával z Gibraltara a už stihol prekonať vzdialenosť skoro 13 tisíc kilometrov. Splnil si tak svoj detský sen. Ako malý sa totiž túžil plaviť ako námorník po šírom oceáne. Na sťažeň síce sám nevylezie, ale väčšinu dôležitých vecí sa už naučil na lodi robiť sám. "Keď k práci potrebujem dve ruky, priplávam k inému plavidlu, niekto z posádky sa nalodí ku mne a pomôže mi," hovorí šťastný dobrodruh.

Zdroj: Facebook

"Som tu spokojný. Aj keď je to náročné, nevnímam to ako ťažký zápas. Na lodi som naozaj šťastný," doplnil sympatický mladík úsmevom. Po plavbe okolo afrického a európskeho pobrežia má v pláne vydať sa do Karibiku a plávať okolo pobrežia oboch Amerík. Palce mu pritom držia fanúšikovia, ktorých má po celom svete.

Zdroj: Facebook

Zbalili deti a rozbehli sa do sveta: Mladá rodina prezradila, aký je život na cestách

Tracy (35) a Rob (38) sa rozhodli, že nechcú, aby ich deti vyrastali v rušnom Sydney. Všetko predali a teraz karavanom obchádzajú Austráliu. Nie vždy je to ale prechádzka ružovou záhradou.

Zdroj: CNC