Hrdinom tohto príbehu je vozíčkar: Svojím Ford GT pokoril slávny Nürburgring

Nový Ford GT je pravdepodobne najrýchlejším automobilom na svete, ktoré môže oprávnene využívať parkovacie miesta pre zdravotne postihnutých. Jeho majiteľ pretekár Jason Watt ho nedávno otestoval na slávnom pretekárskom okruhu.

Pretekárska kariéra Jasona Watta začala rovnako ako u mnohých jeho spoločníkov, jazdil na motokárach, na jednosedadlových pretekárskych autách a potom začal pretekať na cestovných automobiloch. V roku 1999 ochrnul pri nehode na motocykli, ale to mu nezabránilo v pokračovaní kariéry a pomocou špeciálne upraveného pretekárskeho vozidla dokázal zvíťaziť na šampionáte.

Už vlastnil jednu z predchádzajúcich generácií Ford GT a teraz sa mu splnil sen, keď si napriek obrovskému záujmu mohol prevziať najnovšiu verziu tohto superauta.

Pozrite si galériu

​Jason pôvodne získal svoje GT v ikonických svetlo modro-oranžových farbách Gulfu, ale teraz je pokryté tmavozelenou farbou banky, ktorá charitatívne sponzoruje pretekára.

Jason, ktorý nám svojou vytrvalosťou môže ísť všetkým príkladom, si mohol nedávno odškrtnúť ďalší z dosiahnutých cieľov: svojich 647 koní prehnal legendárnym okruhom Nürburgringu.

Legendárny testovací pilot Hiromu Naruse: Ladil aj športiak, v ktorom nakoniec zomrel

Hiromu Naruse bol brilantným vodičom, ktorý pre japonskú značku naladil celý rad modelov, vrátane športiaku LFA.

Zdroj: Ford