Fascinujúce video zachytáva Mesiac rútiaci sa na Zem

Fotograf Daniel Lopéz sa už niekoľkokrát so svojimi snímkami objavil vo výbere Astonomy Picture od the Day. Ide o najkrajšie fotografie z oblasti kozmonautiky a astronómie. Tentokrát si pozornosť ale získal unikátnym videom.

Fascinujúce video vzniklo na Kanárskych ostrovoch, konkrétne na Tenerife. V zábere je vyhasnutá sopka Mount Teide a za ňou Mesiac. Všetko je ale snímané extrémnym teleobjektívom zo vzdialenosti 16 kilometrov.

Je to unikátne miesto a konštelácia. Guľa Meciasa sa presne dotýka vrcholu hory, tá je pritom ešte osvietená zapadajúcim slnkom a nie je z nej vidieť silueta. Naopa zreteľne môžeme vidieť turistov, ktorí sa na hore zdržiavajú.

Extrémne priblíženie spôsobí skreslenie, pri ktorom sa Mesiac javí obrovským. Zostavu teleobjektívu ešte navyše s niekoľkými telekonvertormi autor pripojil k bezzrkadlovke Sony A6300. Výsledné video pôsobí, že je zrýchlené (timelapse), ale to je opäť len zdanie vyvolané enormným priblížením. Ako je vidieť na postavách, video nie je nijako zrýchlené.

Takto by vyzerali planéty našej Slnečnej sústavy vo vzdialenosti Mesiaca od Zeme

Je to šialená predstava, ale aké by to asi bolo, keby ste sa zobudili uprostred noci a miesto Mesiaca by na oblohe celé vaše zorné pole vypĺňal obrovský Saturn? Rozhodne by to bol zaujímavý vizuálny zážitok.

Zdroj: CNC