Tvar penisu môže pomôcť odstrániť konkurenčné spermie

Aj keď vedci v súvislosti so špecifickým vývojom ľudského tela často spomínajú evolúciu, asi ste nepredpokladali, že tvar penisu máme taký preto, aby lepšie dokázal z vagíny odstrániť konkurenčné spermie. Skupina amerických vedcov to tvrdí vo svojom výskume.

Gordon Gallup a jeho pracovná skupina na štátnej univerzite v New Yorku, prišla v roku 2003 s novou teóriou o tvare penisu. Ten je údajne ideálny na odstránenie spermií konkurenčných penisov.

Na dokázanie svojej teórie použili vo svojom výskume umelé penisy. Počas výskumu dokázal okraj žaluďa umelého penisu vydolovať z umelej vagíny až 90 percent použitej škrobovej vody. Bez charakteristického okraja a tvaru žaluďa bola úspešnosť iba 35 percentná. Z výskumov vyplýva, že dôležitá je aj hĺbka prírazu. Úspešnosť umelého údu, ktorý do vagíny vnikol len do troch štvrtín svojej dĺžky, bola len 40 percentná.  

V rámci výskumu tiež spravili prieskum medzi vysokoškolákmi, z ktorého vyplynulo, že sex je zvyčajne energickejší, keď muž predpokladá, že ho žena podvádza, alebo bol pár od seba dlhší čas oddelený. Vedci prišli k názoru, že muž podvedome túži po tom, aby zbavil ženu prípadných cudzích spermií a nahradil ich vlastnými.

Kritici tejto teórie tvrdia, že je nedôveryhodná, pretože fakt, že má penis schopnosť niečo robiť, ešte nemusí byť exaktným dôkazom toho, že sa kvôli tomu tak vyvinul. Ďalším problémom teórie špeciálnej otcovskej súťaže je fakt, že ak muž na konci pohlavného styku okamžite nezastaví kopulačné pohyby, môže ľahko znížiť vlastné šance oplodnenia.