3 nebezpečenstvá, ktoré hrozia vášmu telefónu pri vode

Aké by to bolo leto bez spomienok a fotiek na sociálnych sieťach? Čo ale v prípade, ak sa váš mobilný telefón dostane do styku s vodou alebo morským pieskom?

Leto je v plnom prúde a pobyt pri vode sa v týchto horúcich dňoch stáva samozrejmosťou. Ak ste ešte omylom neutopili  svoj mobil, môžete hovoriť o šťastí. Napriek tomu je prevencia určite dôležitá. Na čo si teda dávať pozor?

Voda

Ak nemáte toľko financií, aby ste si kvôli letným radovánkach zabezpečili vodeodolný telefón, stačí si kúpiť vodotesný obal. Mobil neklesne ku dnu, ale ponesie sa na hladine. V priehľadnom obale je navyše ľahko ovládateľný. Pre ochranu existujú aj tzv. telefónne prezervatívy. Vysvetľovať ich použitie vám určite nemusíme.

Pri mori

Slaná voda a piesok sú pre váš mobil oveľa horšie než sladká voda. Je to tým, že slaná voda okamžite spustí proces oxidácie, čo jeho súčiastky nenávratne zničí. Ak vyrážate na pláž, nechajte radšej telefón na izbe hotela.

Dážď

Dážď väčšinou náš telefón prežije a pár kvapiek displeju neublíži. Veľkým rizikom, ktoré si často majitelia mobilných telefónov neuvedomujú, je vlhkosť.

Užitočný postup pri kontakte telefónu s vodou

  • Ak je ešte zapnutý, vypnite ho a vyberte baterku.
  • Z telefónu poriadne vyklepte vodu a baterku nechajte preschnúť (samozrejme nie na slnku!). Dajte ho napríklad do skrine s oblečením.
  • Ak vám telefón spadol do piesku, opäť ho vypnite.
  • Čo najrýchlejšie odstráňte z telefónu veľké kusy piesku.
  • Telefón nechajte preschnúť (pokiaľ bol piesok mokrý) a potom štetcom alebo starou kefkou očistite.
  • Ak máte tú možnosť, vysajte zvyšný piesok z miest, na ktoré sa nemôžete dostať, vysávačom.
Zdroj: dsl.cz