Cestovanie v čase? Cestovka ponúka výlet na potopený Titanic

Výpravu k vraku legendárneho Titanicu, ktorý leží v hĺbke 4000 metrov, ponúka britská cestovná kancelária. Záujemcovia o osemdenný zájazd ale musia počítať s tým, že sa buchnú po vrecku. Výlet totiž vyjde na 105 139 dolárov na osobu.

Prví turisti budú môcť k stroskotanému parníku vyraziť v máji budúceho roka. Osemdenná expedícia, ktorá počíta na jeden turnus s deviatimi klientmi, bude začínať v meste St. John´s v kanadskom Newfoundlande. Odtiaľ cestujúci vyrazia vrtuľníkom k jachte, ktorá bude plávať v mieste potopenia lode.

Prvý deň sa klienti zoznámia s loďou, v nasledujúcich dňoch už začne hlavná časť výpravy. Až traja turisti naraz sa budú môcť ponoriť k vraku, ktorý leží v štvorkilometrovej hĺbke. Nalodia sa do špeciálnej miniponorky vyrobenej z titánu a uhlíkových vlákien a slávnu loď si pozrú zblízka. Na ceste do morských hlbín ich bude sprevádzať pilot plavidla a odborník na podmorský život.

Pozrite si galériu

​Výprava k vraku sa uskutoční len v priaznivom počasí. Ostatné dni bude skupina tráviť prednáškami o legendárnom parníku, oceánoch a lodnej technike. To má podľa organizátorov slúžiť na to, aby si ich zákazníci uvedomili úsilie, ktoré stojí za možnosťou prehliadnuť si vrak.

Pokiaľ bude o výpravu záujem, zaradí ju cestovná kancelária do ponuky aj v lete 2019.

Cenu zájazdu - 105 139 dolárov na osobu - londýnska spoločnosť Blue Marble Private vypočítala podľa čiastky, akú v roku 1912 zaplatil cestujúci za jeden lístok prvej triedy na Titanicu. Vtedy stál 4350 dolárov, z čoho po prepočte podľa miery inflácie vyjde cena jednej expedície v budúcom roku.

Zdroj: CNC