Novoročné predsavzatia: Očakávania verzus realita

Každý rok ten istý scenár. Príde 31. december, sadneme si a premýšľame. Bilancujeme, vyhodnocujeme a hlavne, robíme si plány, čo zmeníme od nasledujúceho dňa. No úprimne, komu z nás sa podarí naše odhodlanie dotiahnuť až do úspešného konca?

Chudnutie

"Tento rok to zmením, budem mať svaly, že mi všetci budú závidieť! Začnem hneď v januári a budem na sebe makať každý deň!"

Realita: Na konci januára, možno neskôr, si uvedomíte, že ste ešte pomaly okolo posilňovne ani len nešli a tak zvolíte variant cvičenia doma. To vám vydrží nanajvýš do mája, kedy tomuto novoročnému predsavzatiu definitívne zamávate.

Príchody včas

"Už nebudem posúvať budík, vstanem na prvé zvonenie, ešte večer si všetko potrebné pripravím a všade budem prichádzať včas či v predstihu."

Realita: Vstať na prvé zvonenie sa vám nepodarí ani raz a jediné miesto, kam budete chodiť včas či veľakrát aj v predstihu, je bar či toaleta.

Pozitívne myslenie

"Odteraz ma už nič nevytočí, budem myslieť pozitívne a nebudem sa zbytočne zaťažovať malichernými hlúposťami."

Realita: V prvej dopravnej zápche vám rupnú nervy a po návšteve nákupného centra sa zase budete modliť, aby ľudstvo vyhynulo.

Šetrenie peňazí

"Tento rok už fakt pôjdem na super dovolenku, najlepšie niekam do ďalekých krajín, tiež si chcem aj nejaké peniaze odložiť a naozaj sa budem krotiť."

Realita: Hneď v januári vykúpite celý e-shop vašej obľúbenej značky, pretože kto by len odolal tým mega zľavám? A keď to zopakujete hneď niekoľkokrát za sebou, dôjde vám, že tento rok sa na Maledivy opäť nepozriete.

Zdravý životný štýl

"Budem jesť zdravo, už žiadne párty, na fast food sa ani nepozriem! A prestanem fajčiť!"

Realita: Nevydrží vám to ani dva týždne. Toto predsavzatie "zrušíte" hneď na prvom žúre, ktorý bude nasledovať po tom novoročnom. Prebudíte sa vedľa zvyškov z obľúbeného fast foodu, jedla, ktoré ste si domov dotrepali v rámci opileckých polnočných raňajok, a precitnete, že zo zdravého životného štýlu bude tento rok tak nanajvýš bolehlav.

Lepší sexuálny život

"Budem mať pravidelný sex!"

Realita: Jediné, čo vás bude po náročnom pracovnom dni rajcovať, bude predstava ďalšej epizódy vášho obľúbeného seriálu doma na gauči.

Poriadok

"Konečne mám upratané! Takto to aj zostane, budem to len udržiavať, veď to bude hračka."

Realita: O pár dní neskôr, kedy opäť nemáte ani jednu šálku na kávu čistú, dochádza vám vypratá spodná bielizeň a si razom uvedomíte, že je len streda a k upratovaniu sa dostanete tak najskôr v nedeľu. Začnete preto naozaj vážne uvažovať nad tým, že upratovačka v domácnosti vôbec nie je zlý nápad.

Zdroj: Extra