Budíte sa v noci v tú istú hodinu? Vaše telo sa vám snaží niečo povedať

Ak sa budíte každú noc v tú istú hodinu, váš organizmus signalizuje, že s ním niečo nie je v poriadku. Pozrite sa, na čo sa vás snaží upozorniť.

Ľudia bojujúci s poruchami spánku, sa v priebehu noci často budia v tú istú nočnú hodinu. Naše orgány sú počas spánku aktívne vždy v konkrétny čas.

Skúste si zapamätať, kedy presne sa v noci budíte, aby ste vedeli, čo sa vám váš organizmus snaží naznačiť.

​Medzi 23-1 hodinou

V tomto čase je najviac aktívnym orgánom vo vašom tele žlčník. Ten je zodpovedný za spracovanie mastných jedál počas dňa. Ak sa zobudíte medzi 23-ou a 1-ou hodinou v noci, znamená to, že váš žlčník má ťažkosti a odporúča sa znížiť príjem mastných jedál. Podľa čínskej medicíny je dôvodom vášho prebudenia v túto nočnú hodinu aj úzkosť, hnev a stres.

Medzi 1-3 hodinou

V tomto časovom rozpätí sa vaše telo zbavuje toxínov a vaša pečeň spúšťa kolobeh čistenia. Ak ste skonzumovali príliš veľké množstvo alkoholu alebo kofeínu, môže vás trápiť nespavosť. Stravujte sa zdravo a pite dostatočné množstvo vody. Prebudenie sa môže tiež signalizovať problémy s emočnou rovnováhou, alebo veľkým množstvom negativity vo vašom živote.

Medzi 3-5 hodinou

Najaktívnejšie sú cievy a pľúca, pretože dochádza k hromadeniu kyslíka, aby ste mali na druhý deň dostatok energie. Ak sa zobudíte medzi treťou a piatou hodinou, môžete tiež trpieť depresiami a smútkom.

Medzi 5-7 hodinou

V tomto prípade je najaktívnejšie vaše hrubé črevo a telo sa vám snaží naznačiť, žeby sa rado zbavilo toxických látok. Po psychickej stránke môže ísť aj o prejav zúfalstva, prípadne potreby duševného rozvoja.

Zdroj: Twitter

Ak sa v noci budíte vždy v rovnaký čas, mali by ste tomu venovať pozornosť. Stravujte sa zdravo a skúste vo svojom živote odbúrať stres. Nájdite namiesto sedatív a práškov skutočnú príčinu vašej nespavosti.