Ak budete dodržiavať týchto sedem krokov, je viac než pravdepodobné, že váš počítač vydrží oveľa dlhšie.

Neexistuje nič otravnejšie, ako po kliknutí nekonečne dlho čakať na reakciu systému v počítači. Za jeho spomalenie nesú často zodpovednosť rôzne vírusy. Ukážeme vám, čo je vhodné dodržiavať, aby ste sa im úspešne vyhli.

Pravdepodobnosť, že sa ako súkromná osoba stanete cieľom hackerského útoku je síce malá, ale ak budete dodržiavať týchto pár postupov, minimalizujete takéto hrozby. 

  1. Nástrahy overshare

Nevadí, ak máte potrebu ukázať svetu každé jedno jedlo, ktoré zjete, ale čo sa týka osobných údajov, je dobré byť opatrný. Rodné meno svojej matky alebo dátum narodenia nemusíte zverejňovať. Dobrá rada nad zlato, nepoužívajte svoje osobné údaje ako heslá.

  1. Neaktualizujte si len Facebook

Pravidelne si aktualizujte aj antivírový program. Chápeme, že zvoliť „remind me later“ je jednoduchšie, ale potom sa nečudujte, ak sa niečo do vášho počítača dostane.

  1. Sila hesla

Používajte komplikovanejšie heslá. Ak si neviete nič zložité vymyslieť, tento web vám rád pomôže 1password.com.

  1. Hurá, vyhral som nový iPhone!

A po kliknutí celkom slušný počet vírusov. Aj keď väčšina z vás to už vie, pre ostatných sa oplatí zopakovať, že nie je užitočné na všetko bezhlavo klikať. 

  1. Pozor na emaily!

Ak sa vám zdajú podozrivé, neotvárajte ich. Ak ste ich už otvorili, je to ten menší problém, rozhodne ale nespúšťajte žiadnu z obsahujúcich príloh.

  1. Buďte obozretný

Chráňte si svoj mobilný telefón. Ako väčšina z nás, máte v ňom celý svoj život. Používajte PIN-kódy, prípadne odtlačky prstov, aby ste ho vedeli otvoriť.

  1. Ako originál

Hackeri často využívajú stránky, ktoré sú takmer identické s tými, na ktoré chodíte. Buďte opatrný a vždy si poriadne pozrite stránku, na ktorú sa prihlasujete. Buďte opatrný aj pri surfovaní na internete, predídete tak viacerým problémom .