Prečo sa po orgazme cítime tak dobre? Vieme odpoveď

Otázka, ktorá zaujíma ľudí už celé stáročia: prečo sa po orgazme cítime tak dobre? Odpoveď skúsili nájsť vedci. V novej štúdii opisujú, čo sa stane s našimi telami, keď dosiahneme absolútny vrchol.

Hoci sa podobným výskumom už v minulosti venoval nejeden vedecký tím, až teraz zmapoval doktor Adam Safron z Northwestern University to, ako rytmická stimulácia zmení mozgovú aktivitu.

Sexuálna stimulácia ovplyvňuje naše neuróny takým spôsobom, že sa dostaneme do tranzu, čím absolútne vypustíme všetky ostatné vnemy a mozog sa sústredí len na samotnú rozkoš.

"Sex je zdrojom príjemných pocitov, dráždenia a emočného prepojenia, ale okrem toho je to vlastne zmenený stav vedomia," vysvetlil vedec.

Tanec v posteli

Neurológ sa výskumom orgazmu zaoberá už dlho. Zistil, že existuje vzťah medzi sexuálnym vyvrcholením, záchvatmi, hudbou a tancom. Všetky tieto stimuly ovplyvňujú mozog a jeho vnímanie.

"Synchronizácia je dôležitá pre šírenie signálu v mozgu, pretože neuróny sa skôr naštartujú, pokiaľ sú veľakrát stimulované počas krátkeho časového úseku. Inak signály naopak zaniknú ako súčasť všeobecného reštartovacieho mechanizmu… Neočakával som, že zistím, že sexuálne aktivity sa tak podobajú hudbe a tancu, nielen v prirodzenosti týchto skúseností, ale aj v evolučnom zmysle, schopnosť udržiavať rytmus môže slúžiť ako test kondície potenciálneho partnera," tvrdí profesor.

Výsledky jeho výskumu by mohli zlepšiť sexuálny život ľudí. Odporúča, aby sa zamerali na rytmické aspekty. "Teoreticky by to mohlo zmeniť spôsob, akým ľudia chápu svoju sexualitu," hovorí.

Takže, ako dobre s partnerom tancujete na parkete, môžete rovnako dobre tancovať aj v posteli.

Zdroj: Daily Mail