Obklopený kokaínom: Syn narkobaróna spomína na svoje detstvo

Vyrastal obklopený luxusom, ale aj zločinom a drogami. Dnes 38-ročný Sebastian Marroquin, syn jedného z najväčších narkobarónov sveta Pabla Escobara prezradil, aké bolo jeho detstvo

V osemdesiatych rokoch minulého storočia, keď bol Escobar na vrchole svojich síl a jeho drogové impérium mu vynášalo odhadom vyše 300 miliónov libier týždenne, viedol krvavú vojnu s kolumbijskou vládou a policajnými zložkami. Špeciálne jednotky ho zadržali až v roku 1993, po tom, ako bol približne rok na úteku spolu so svojou rodinou. Sebastian, pôvodným menom Juan Pablo Escobar, mal vtedy 16 rokov.

Otec pred ním vraj nikdy netajil, čomu sa venuje a o svojich kriminálnych aktivitách mu všetko podrobne vysvetľoval odmalička.

„Mal som osem, keď si ma k sebe posadil, na stôl vyložil rôzne typy drog, povedal mi ich názvy aj účinky a ako vyzerajú. Keď som mal deväť, zobral ma do jednej zo svojich tovární  na výrobu drog. Veľmi mu záležalo, aby som vedel, aké sú drogy nebezpečné a držal sa od nich čo najďalej. Prízvukoval mi, že ten, kto im dokáže odolať, je statočný,“  spomína Sebastian.

Zdroj: Getty Images

​Od detstva vyrastal v nepredstaviteľnom bohatstve. Čerstvé kvety do ich sídla privážali súkromným lietadlom a jedlo sa servírovalo na súprave z 24-karátového zlata. Escobar zarábal také obrovské množstvo peňazí v hotovosti, že ich doslova nemal kam dávať. Milióny skončili ukryté v rôznych skladoch a na súkromných farmách. Jeho brat Roberto, ktorý mu viedol účtovníctvo, vo svojej knihe spomína, ako každoročne približne 10 percent zarobených peňazí doslova zožrali potkany.

Paradoxne, keď sa Sebastian s otcom a rodinou ocitli na úteku, boli vraj chvíle, keď doslova umierali od hladu.

„Vedeli sme, že naše peniaze sú ukryté všade naokolo, ale nemohli sme sa k nim dostať. Mali sme milióny dolárov, ale nemohli sme opustiť úkryt a zaobstarať si jedlo, hoci by sme mohli kúpiť celý supermarket.“

Pozrite si galériu

Zdroj: The Sun