Život vo vnútri nevestinca v Bangladéši: Peklo zachytené na silných snímkach

Bangladéš je jednou z mála moslimských krajín, kde je prostitúcia legálna. To ale v žiadnom prípade neznamená, že sa tam majú predávajúce sa dievčatá lepšie ako v krajinách, kde vykričané domy oficiálne neexistujú. Práve naopak.

Stačí sa pozrieť na Kandaparu, jedného z najdlhšie fungujúcich nevestincov v krajine. Ten bol napriek demolácii v roku 2014 opäť obnovený a jeho už 200 ročná história tak stále pokračuje.

Vyše 700 dievčat

Zdroj: Pinterest

​​Vo vnútri areálu ohraničeného vysokou stenou sa predáva vyše 700 žien a dievčat. Žijú tam spoločne so svojimi deťmi a pasákmi. Mnohé z nich sa tu priamo narodili, ďalšie sem boli predané vlastnými rodinami, alebo sem utiekli pred agresívnymi manželmi.

​Oficiálne by mali mať 18 rokov, ale väčšinou to tak nie je. Nikomu to ale nevadí. Častými návštevníkmi sú aj politici a policajti.

Zdroj: Pinterest

Žiadne práva​

Prostitútky nemajú žiadnu slobodu ani práva. Väčšinou pochádzajú z chudobných pomerov, a tak patria konkrétnej madam či pasákovi. Nesmú chodiť von, ani si nechávať vlastné peniaze. A to do tej doby, než splatia svoje "dlhy". To trvá vo väčšine prípadov niečo medzi jedným až piatimi rokmi. Potom sa stanú nezávislými a môžu napríklad konečne odmietnuť zákazníka. Môžu tiež odísť, ale vzhľadom na to, ako na ne nazerá väčšinová spoločnosť, tu väčšinou zostávajú.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC