Neuveríte, čo je nová party droga: Je úplne legálna a určite ju všetci poznáte

Alkohol je obohraná platňa, Extáza nudná a energetické nápoje pije mládež miesto vody, najvyšší čas pre novú drogu vo svete diskoték. A tou nie je nič iné ako deťmi obľúbená prísada v mlieku – kakao.

V berlínskych kluboch šnupe mládež miesto kokaínu kakaový prášok, ale dostanete tam aj kakaové nápoje, jedlá a tabletky. Pýtate sa, čo má kakao spoločné s drogami? V prvom rade je dobré, ak si nebudete predstavovať jeho sladenú odtučnenú podobu – v tomto prípade ide o surový kakaový prášok.  

Jeho dostupnosť je úplne legálna a nemá na organizmus taký škodlivý vplyv ako známe drogy. A predsa vás nakopne a spôsobí eufóriu tým, že zvyšuje hladinu endorfínu pomocou prírodného stimulantu zvaného tyrozín. Jeho účinky poznali už starí Aztékovia a Mayovia, preto kakaovník považovali za dar bohov. Prekvapujúce skôr je, že sa k experimentujúcej mládeži dostáva až dnes.

Zdroj: Shutterstock

Ale na to, aby sa človek z kakaa dostal do nálady, potrebuje jeho organizmus poriadnu dávku. Zbytočne sa teda o to budete pokúšať u vás doma, skôr než euforický stav, zažijete dávenie a dusenie z kakaového prášku vo vašich pľúcach. A k šnupaniu do nosa je potrebný špeciálny prístroj.

Miesto toho sa radšej vráťte do útleho detstva a dajte si poriadnu šálku teplého kakaa s mliekom. Zážitok zaručený.