Potvrdené: Legendárna mužská chrípka skutočne existuje

Legendárna mužská chrípka, ktorá dokáže mužov doslova paralyzovať a je terčom posmechu našich polovičiek, podľa expertov skutočne existuje.

Bolí vás hlava, štípu oči, tečie vám z nosa a teplota vyskočí na nebezpečných 37 stupňov. Nevládne ležíte na gauči a nevládzete sa ani natiahnuť za ovládačom. Skolila vás takzvaná mužská chrípka.

Partnerka vás fascinovane pozoruje, krúti hlavou a ironicky utrúsi, či si budete priať klasický pohreb alebo sa dáte radšej spopolniť.

Estrogén vs. testosterón

Dr.Sergio Diez Alvarez z University of New Castle na základe svojho výskumu tvrdí, že muži skutočne môžu prežívať aj obyčajné prechladnutie horšie, než ženy. Tie znášajú podobné stavy lepšie vďaka estrogénu, ktorý posilňuje ich imunitný systém.

Mužský hormón testosterón naopak znižuje schopnosť tela bojovať proti vírusom. Jedným z dôkazov teórie, že ženský imunitný systém je výkonnejší  než mužský, je štatisticky vyšší výskyt rôznych autoimunitných ochorení ako skleróza multiplex u ženskej časti populácie. Imunitný systém žien môže byť aktívny až do tej miery, že začne pôsobiť sebadeštruktívne, ako je tomu v prípade autoimunitných chorôb.

Týmto tvrdeniam oponujú psychológovia, ktorí mýtus mužskej chrípky vysvetľujú snahou mužov získať si týmto spôsobom viac pozornosti od svojich najbližších.