Viete, prečo sú vrecká s čipsami spolovice prázdne?

Rovnako ako vy, aj my sme sklamaní, keď po otvorení čipsov zistíme, že je vrecko naplnené len do polovice, aj keď sme z nich nemali ešte ani kúsok. Ak si myslíte, že ide o klamanie spotrebiteľa, mýlite sa. Nie je predsa možné, aby nás všetci výrobcovia klamali rovnako. O čo teda v tomto prípade ide?

Nafukovanie obalov s čipsami má úplne iný dôvod, aj keď pre výrobcov je určite príjemným vedľajším účinkom, že vrecká s polovičným obsahom čipsov vyzerajú byť plné.

Jediný výrobca, ktorý túto metódu nafukovania vreciek nepoužíva, je spoločnosť Pringles, ktorá svoje čipsy vkladá do tuby. A aj keď sa vám zdá, že sa ich z finančného hľadiska oplatí kupovať viacej ako ostatné, ktorých obsah je spolovice prázdny, nie je to tak.

K veci

V prázdnej časti obalov čipsov nie je vzduch, ale dusík (nebojte sa, vo vzduchu sa tiež nachádza 78 percent dusíka). Zmyslom plnenia vreciek dusíkom je, aby neobsahovali kyslík a zabránilo sa oxidácii čipsov. Ak vo vrecku nie je kyslík, čipsy si oveľa dlhšie zachovajú svoju kvalitu, chuť a chrumkavosť, aj keď to posledné nemá za následok kyslík, ale vlhkosť vzduchu.

Aby ste si tento fakt mohli overiť, urobte nasledujúci pokus.

  1. Zapáľte sviečku
  2. Odstrihnite kraj obalu čipsov
  3. Opatrne z neho vytlačte plyn na horiacu sviečku tak, aby ste ju nesfúkli
  4. Plameň zhasne, pretože nebude mať prístup ku kyslíku.

Druhou výhodou nafukovania obalov je prevencia proti fyzickému poškodeniu obsahu. Ak by boli vrecká plné čipsov, muselo by sa s nimi zaobchádzať veľmi opatrne, čo by skomplikovalo ich prepravu a skladovanie a čipsy by sa polámali. Keď sú vrecká nahustené, plyn chráni ich obsah.

Aké množstvo plynu je potrebné na nahustenie jednotlivých obalov určujú prísne predpisy a napríklad americká obchodná inšpekcia pravidelne udeľuje vysoké pokuty pre notorických preplňovačov.