Psíčkari, pozor! Takto ostanú vaši miláčikovia pokojní aj počas Silvestra

Počas vianočných sviatkov a silvestrovských osláv, mnoho ľudí vyráža do ulíc a hádže petardy alebo sa váš sused rozhodne pustiť polhodinový ohňostroj. Tieto chvíle sú pre väčšinu štvornohých miláčikov stresujúce. Tento trik by im však mohol pomôcť.

Hluk z petárd či ohňostrojov väčšinu psíkov desí, preto zúfalo hľadajú miesto v dome, kde sa môžu schovať. Tam môžu stráviť nervózni a nepokojní aj celé hodiny. Aby sa toto utrpenie tento rok neopakovalo, môžete vyskúšať tento jednoduchý a efektívny trik. Ide o metódu, ktorú vymyslela špecialistka Linda Tellinfton-Jones.

Ide to aj bez liekov

Jej jednoduchosť spočíva v tom, že je založená na ovinutí časti tela psa elastickou šatkou. Ako môžete vidieť na obrázku, najskôr sa šatka umiestni okolo krku, a potom okolo chrbta. Týmto spôsobom, podľa špecialistky, sa stimuluje krvný obeh vášho miláčika. A odstraňuje tak napätie, ktoré psi cítia po počutí zvuku petárd a ohňostrojov.

Zdroj: Pinterest

Ak psíka nemáte, neváhajte tento návod poskytnúť vašim priateľom a známym, ktorí ho majú a riešia každoročne stres svojich miláčikov sedatívami.

Zdroj: YouTube