Vianočné firemné večierky a sex: Prieskum odhalil nové skutočnosti

December je obdobím tradičných firemných večierkov a počas tohto koncoročného žúru sa stávajú veci, aké inokedy veľmi nie. Jeden z prieskumov (keďže prieskumy sú už dnes na všetko) sa pokúšal zistiť, zamestnanci ktorých odvetví môžu počítať s pikantnými zážitkami na podobných večierkoch.

Je to neuveriteľné, ale podľa prieskumu malo na Vianočných večierkoch sexuálny zážitok nie menej ako 39 percent opýtaných respondentov. Ešte vyššie percento uviedlo, že aj keď priamo ku sexu neprišlo, mali pri tejto príležitosti skúsenosť napríklad s vášnivým bozkávaním.

Ajťáci a ľudské zdroje

Prieskum iniciovala britská firma zaoberajúca sa výrobou bielizne s dvetisíc respondentmi a zistila, že na vianočných večierkoch majú najväčšiu pravdepodobnosť zažiť podobnú situáciu zamestnanci IT a HR. Tí prví majú až 63 percentnú šancu, kým druhí 56 percentnú. Najmenšiu pravdepodobnosť, že na Vianočnom firemnom večierku zažijú niečo podobné majú učitelia s 27 a pracovníci zdravotníctva s 29 percentami.

Kde presne?

Prieskum sa zároveň zaujímal o konkrétne miesta, kde k sexuálnym radovánkam počas večierku dochádza a veľmi romantických odpovedí sa nedočkal: štvrtina opýtaných označila za miesto činu parkovisko, pätina niektorú z vedľajších miestností, zatiaľ čo 18 percent uviedlo skladové priestory.

Zdroj: annsummers

15 percent odvážlivcov si užívalo priamo na svojom pracovnom stole, 10 percent v šatni a neuveriteľných 8 percent na firemnom biliardovom stole.

Mladí nováčikovia vo firmách neslávia na podobnom poli úspech, iba 26 percent z nich má za sebou podobné skúsenosti, väčšinou so staršími manažérmi.

Zdroj: independent