Žena vďačí za záchranu života kusu spodnej bielizne

Podprsenky môžu slúžiť aj ako nepriestrelné vesty. Teda, myslíme tým hlavne prsia a iba jednu ich nepatrnú časť.

Polícia oznámila, že istá nemenovaná Nemka, ktorá prechádzala na bicykli kúsok od miesta poľovníckeho honu, môže vďačiť svojej podprsenke za odvrátenie nebezpečnej strely lovcov. 41-ročná pani šla so svojím manželom 2. augusta v meste Gadebusch na bicykli. Cyklisti začuli výstrel z pušky a žena zacítila ostrú bolesť na hrudníku.

Akoby zázrakom jej kovový drôtik podprsenky zastavil projektil, ktorý po sebe zanechal nepríjemnú podliatinu miesto strelnej rany. V blízkosti smere strely polícia našla mŕtveho diviaka a domnieva sa, že sa guľka mohla odraziť od zvieraťa a zasiahnuť ženu, ktorá mala našťastie na sebe dámske prádlo. Lovci zrušili svoj lov po tom, čo ich manžel zasiahnutej ženy vystopoval a povedal im, čo sa stalo.

Trestná komisia v Gadebusch vyšetruje nehodu na základe podozrenia z ublíženia z nedbanlivosti a orgán tiež rieši, či na mieste boli príslušné tabule varujúce okoloidúcich, pomocou ktorých by sa mohlo predísť tejto takmer smrteľnej nehode.

Vám, milé dámy odporúčame, nosiť podprsenky aj napriek tomu, že to môže byť pre vás nepríjemné. Nikdy neviete, či vám jedného dňa nezachránia život.