Život mimo civilizácie: Ruský meteorológ žije za polárnym kruhom

Kto by niekedy nesníval o tom ako definitívne ujsť z civilizácie a vykašľať sa na všetky tie platby šekov, hádky politikov, dopravné zápchy či hlučných susedov. Tento Rus sa všetkých týchto „vymožeností“ vzdal sám a dobrovoľne.

Viačeslav Korotkij opustil civilizáciu už pred dlhými rokmi. A New Yorker spravil geniálnu fotoreportáž, pomocou ktorej nám predstavil jeho osamelý život na konci sveta.

Korotkij je prieskumník, ktorý dokumentuje poveternostné zmeny za polárnym kruhom. Najbližšia ľuďmi obývaná usadlosť je od neho vzdialená na hodinu letu vrtuľníkom, ale Barentsovo more má na dosah ruky.

Pozrite si galériu

Šesťdesiatpäťročný Korotkij má manželku, ktorá žije v Archangeľsku, deti spolu nemajú. Viačeslav nerád chodí medzi ľudí do mesta, pretože nenávidí zhon a hluk. Pritom Archangeľsk nie je Hongkong.

Rodáčka zo Sibíri Jevgenija Arbugajeva strávila s opusteným meteorológom dva týždne, aby s ním spravila túto výnimočnú fotoreportáž. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to ako vyzerá život na okraji civilizácie.

Gruzínsky mních žije 22 rokov na vrchole horského útesu vo výške 40 metrov

Maxime Qavtaradze žije už vyše dvoch desaťročí v malom bungalove pri kostole, menom Katskhi, ležiacom na vrchole horského útesu asi 10 km od malého baníckeho mesta Čiatura.

Zdroj: New Yorker