Češka bojovala proti nacizmu pohlavnou chorobou

Mladá žena z Južných Čiech, ktorá bola po okupácii v roku 1938 znásilnená a nakazená syfilisom, úmyselne nakazila desiatky vojakov hitlerovskej armády.

Britský Daily Mail nedávno uverejnil informáciu, ktorá zarezonovala aj u našich západných susedov. Mladé dievča pochádzajúce z českej Třebone pracovalo ako zdravotná sestra. Jej úlohou bolo starať sa o zranených nemeckých vojakov. Po tom, čo bola nakazená syfilisom, sa rozhodla svojským spôsobom pomstiť. Súložila s vojakmi, o ktorých sa starala a touto pohlavnou chorobou ich nakazila tiež.

Sex ako zbraň

Syfilis výrazne znižoval ich imunitu a tak títo vojaci svojim zraneniam často podľahli. Armádne velenie však neobvyklé počty umierajúcich vojakov znepokojilo a preto sa rozhodli zistiť, čo je vo veci. Do Třebone vyslali špeciálneho agenta, ktorý celú záležitosť odhalil. Mladú sestričku krátko na to nacisti popravili.

Zdroj: Daily Mail
Zdroj: Daily Mail

A aj keď je jej meno už dnes neznáme, mnohí ju považujú za hrdinku. Karel Friml, ktorý býva v dome, v ktorom žila, sa o jej pamiatku stará veľmi príkladne a snaží sa, aby sa na ňu nezabudlo.

Zdroj: dailymail