Nedávny prieskum dokázal, že muži u žien strácajú svoju atraktivitu po dosiahnutí veku 39 rokov. Po prekročení tejto hranice vraj už o nás ženy nezavadia ani pohľadom. Je to ale skutočne tak?

Výsledky najnovšieho prieskumu ukázali, že veková hranica 39 rokov je pre ženy tou, ktorá chlapov posúva za hranicu ich záujmu. Na takýchto chlapov sa už viac nepozerajú ako na sexuálne objekty, ale skôr - ako na otcov rodín.

Čo im na nás konkrétne vadí?

V prvom rade sú to šediny. Až 37 percent žien uviedlo, že strata nášho sexepílu súvisí s pribúdajúcimi šedinami. Aký paradox, že najpopulárnejším statusom o chlapoch bola na sociálnych sieťach veta zosnulej režisérky Věry Chytilovej. A to, že nás šediny zdobia, okuliare svedčia a vrásky sú sexi.

Ako to teda vlastne je?

Až 62 percent žien uviedlo, že s mužmi, ktorí sa blížia ku štyridsiatke, sa už neoplatí nič si začínať. A 54 percent zas tvrdí, že nenadväzuje s nimi v podnikoch ani očný kontakt.

To je tiež zaujímavé. Pre porovnanie si pripomeňme, že ešte nedávno ženy preferovali typ mužov v produktívnom veku, u ktorých bolo od prvého rande jasné, že ich dokážu finančne zabezpečiť. Spomínali sa tiež percentá žien, ktoré vyhľadávajú výhradne solventných mužov. A veru neboli malé. Dokonca boli ochotné zriecť sa aj svojich citov a vyštartovali po nich ako po údenom.

Štúdie sa robia, karavána ide ďalej...

Je teda jasné, že čo štúdia so ženami, to iné výsledky. Preto do budúcna rozhodne odporúčame, robiť so ženami prieskumy na jednu tému viackrát a v pravidelných časových intervaloch. Výsledky budú isto tak rôznorodé, aká je aj ich nálada.

Zdroj: Telegraph