Arnold Schwarzenegger: 6 pravidiel ako sa stať úspešným

Toto svetoznáme meno snáď netreba nikomu predstavovať. Aj preto sú jeho rady vzácne a vierohodné.

Do čoho sa v živote pustil, to malo úspech. Či už v športe, hereckej kariére, politike - dosiahol takmer všetko. Ktorých šiestich zásad sa Arnold Schwarzenegger držal? Tu sú jeho odpovede.

1. Verte si!

Mládež sa dennodenne stretáva s rôznymi radami - či už od svojich rodičov alebo učiteľov - ako sa stať úspešným. Ale najdôležitejšie je vedieť, kým chcete byť. Nie čím, ale kým. Musíte presne vedieť, čo vás napĺňa a nesmie vás odrádzať, čo si o tom myslia druhí.

2. Porušujte pravidlá: Buďte priekopníkmi

Porušujte pravidlá, ale nie zákony! Je nemožné dosiahnuť niečo veľké, ak nie ste dostatočne originálni a iba sa prispôsobujete všeobecne zaužívaným normám. Musíte zmeniť svoje myslenie! To je to, čomu verím. Nezáleží na tom, či sa to druhým páči, alebo sa dostanem do problémov. 

3. Nebojte sa neúspechu!

Vždy, keď som sa do niečoho pustil, počítal som s neúspechom. Nedá sa vždy iba vyhrávať, ale nebojte sa vážnych rozhodnutí! Strach z neúspechu vás nesmie paralyzovať, inak to nikam nedotiahnete. Neustále si musíte veriť a hovoriť si, že to, čo robíte, je správne a úspech sa zaručene dostaví. Takže sa nesmiete báť neúspechov.

4. Nepočúvajte tých, ktorí pochybujú!

Koľkokrát ste už v živote počuli, že to nemá cenu a že sa to ešte nikomu pred vami nepodarilo? Milujem, keď niekto tvrdí podobnú vec, lebo to znamená, že budem prvý, kto sa o to pokúsi. Čiže nepočúvajte tých, ktorí vám tvrdia, že je niečo nemožné dosiahnuť. Vždy som sa riadil iba sebou a presviedčal sa, že to dokážem!

5. Zdvihnite zadok a začnite makať!

Asi nechcete byť neúspešní kvôli tomu, že na tom tvrdo nepracujete? Muhammad Ali povedal v 70. rokoch skvelú vec. Keď sa ho spýtali, koľko urobí brušákov, povedal:

Nepočítam ich, až keď ma to začne skutočne bolieť. Pretože záleží iba na tom.

To zo mňa robí majstra. Bez bolesti nie sú výsledky.

Kým vy sa bavíte na žúre, niekto iný tvrdo maká. Niekto sa stáva čoraz chytrejším a niekto vyhráva. Na toto nezabúdajte! Ak chcete viesť pohodlný život, nemusíte sa riadiť týmito pravidlami. Ale ak chcete vyhrať, bez driny to nedosiahnete. S rukami vo vačkoch to nikam nedotiahnete.

6. Odvďačte sa!

Nech sa vyberiete v živote akoukoľvek cestou, nájdite si čas na to, aby ste sa odvďačili vašej komunite, mestu, alebo národu.

A komu by ani toto nestačilo, máme tu pre neho jedno video so silným posolstvom. Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.