Je veľa spoločenských hier, pri ktorých musíte rozmýšľať, taktizovať, alebo opäť rozmýšľať. Alkoholické hry vás práve od rozmýšľania odbremenia.

Absolútny základ každej alkoholickej hry je, že musia byť k dispozícii aspoň dvaja hráči. Ak hráte podobné hry sám, máte vážny problém so závislosťou alebo so schizofréniou. Ak patríte do druhej skupiny a trpíte schizofréniou - o to rýchlejšie sa opijete, pretože pijete aj za vaše druhé JA. Spoločenské hry tohto druhu si môžete alebo kúpiť, alebo vymyslieť, alebo sa inšpirovať našimi tipmi!

Zdroj: Thinkstock

Nepodceňte prípravu!

Hry podobného charakteru sa môžu skončiť otravou alkoholu, dávením a podobnými mňamkami. Preto je nevyhnutné mať po ruke iba „polo-opitého“ kamaráta, schopného privolať rýchlu zdravotnícku pomoc. Netreba však zabúdať na vlastné schopnosti a nepreceňovať svoje sily.

AlkoBox

Pre koho je hra určená: Táto hra je vhodná pre ostrieľaných borcov s tvrdou pečienkou. Neodporúča sa ženám, deťom a starším ľuďom (ako sa to vezme..)

Výbava: stopky, dve kocky, poldecáky

Pravidlá hry: dvaja skúsení „piči“ alkoholu sa postavia oproti sebe. Podobne ako v boxerskom ringu. Každý boxer hádže kockou. Kto hodí nižšie číslo, pije poldeci. Rozhodca, jeden s kamarátov, prázdne poldecáky pravidelne dopĺňa. Takto sa hádže a pije po dobu troch minút, a teda jedného boxerského kola. Po ňom nasleduje pol minútová prestávka, počas ktorej sa môže hráč posadiť a poradiť sa s trénerom. Prehráva ten boxer, ktorý dostane K.O. a bude bezvládne ležať na zemi.

Panna, alebo Orol/Pi, alebo sa vyzleč!

Pre koho je hra určená: Už z názvu je zjavné, že táto hra je určená nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Najlepšie v pomere 50/50. Výber alkoholu by mal zohľadňovať aj ženskú prítomnosť. Preto odporúčame slabší alkohol – ideálne do 30 %

Výbava: Jedna minca, poldecáky, veľa poldecákov...

Pravidlá hry: Táto hra je vhodná pre 3-6 osôb, ktoré sa posadia do kruhu. Hráč vyhodí mincu do vzduchu a tipne si, či padne panna, alebo orol. Ak uhádne, posúva mincu hráčovi po pravej ruke. Ak neuhádne, posúva mincu hráčovi po ľavej ruke a má na výber: môže vypiť panáka pred sebou, alebo si vyzliecť časť oblečenia. Rovnakú voľbu, napríklad panáka, môže hráč použiť maximálne dva krát po sebe. Do tretice si už musí niečo vyzliecť. Iba pripomínam, že ženská účasť v tejto hre je nevyhnutná!!!

Hodina pravdy

Pre koho je hra určená: Hra je určená pre milovníkov piva. S iným druhom alkoholu to rozhodne neskúšajte.

Výbava: pivo, poldecáky, hodinky

Pravidlá hry: Počet osôb v tejto hre je neobmedzený. Platí, že čím viac hráčov, tým väčšia sranda. Táto hra nemá prakticky žiadne pravidlá. Ide iba o to, že počas jednej hodiny, pijete každú minútu pivo z poldecákov. Aké jednoduché! Treba si však uvedomiť, že za hodinku vysosáte šesť veľkých pív. Druhú hodinu odporúčame iba skúseným borcom.

Tagy: