Najdôležitejšie atribúty oblečenia, ktoré si so sebou beriete na dovolenku sú praktickosť a univerzálnosť. Či už sa chystáte na predĺžený víkend alebo na celý týždeň, poradíme vám, ktoré kúsky spĺňajú oboje.

Všetkým sa nám stalo, že sme si na letnú dovolenku zbalili priveľa vecí, z ktorých väčšina neopustila útroby našej batožiny. Dnes vám poradíme 8 základných vecí, ktoré na letnej dovolenke pokryjú všetky vaše potreby, ušetria vám preplatky za batožinu a uľahčia cestovanie. Poďme na to.

Biele tričko

Zbaliť si na letnú dovolenku tričko je očividné, napriek tomu šarm bieleho trička mnohí podceňujú. Biela je najuniverzálnejšia farba celého roka, odráža slnko a jednoducho ju zladíte s farbou nohavíc. Investujte preto do kvality, ktorú budete môcť nosiť s krátkymi nohavicami počas dňa a s chino nohavicami navečer.

Košeľa s kubánskym golierom

Keby sme mali vybrať jeden trend tohto leta, bola by to určite košeľa s kubánskym golierom. Môžete si ju obliecť rozopnutú na pláž, zapnutú počas dňa či ležérne prehodenú cez tričko, keď sa neskôr ochladí. In sú potlače s kvetmi a pre praktickosť si vyberte košeľu s univerzálnou dominantnou farbou ako sú biela, šedá, čierna, modrá alebo olivovo-zelená.

Slušné krátke nohavice a nohavice

Najuniverzálnejšie krátke nohavice sú jednoznačne nohavice chino. Úplne sa vyhnite sa krátkym nohaviciam s kapsovými vreckami, príliš širokým a takisto pridlhým nohaviciam – krátke nohavice majú byť výhradne aspoň nad koleno. Čo sa týka dlhých nohavíc na večer, chino alebo ľanové nohavice vám poslúžia najlepšie, hrubý denim už menej.

Sandále

Pánske sandále ostávajú kontroverzným kúsok, najčastejšie však kvôli zlému výberu. Vyberte si pár, ktorý vyzerá štýlovo a cítite sa v ňom pohodlne. Čierna a hnedá koža sú vždy dobrou voľbou, na druhej strane kroksy a sandále so suchým zipsom nespĺňajú podmienky obuvi dospelého muža. Ani keď je práve na dovolenke.

Slušné topánky

Sandále sú dobrou voľbou na deň, na večer však budete potrebovať jednoznačne slušnejšiu verziu obuvi. Nemyslíme tým lakované topánky, ale slušne vyzerajúce topánky so športovou podrážkou.

Plavky

V plavkách strávite väčšinu času svojho pobytu, investujte preto opäť do kvality. Pri ich výbere platí to isté ako pri krátkych nohaviciach – nesmú byť pridlhé ani príliš široké. Plus získajú páni v plavkách s farebnou potlačou.

Športové oblečenie

Aby vás na dovolenke nič nezaskočilo, pribaľte si športové oblečenie. Nemyslíme tým staré tričko a odstrihnuté tepláky, ktoré ste rozhodnutý nechať už v rezorte, ale oblečenie určené na fyzickú aktivitu, ktoré bude okrem posilňovne vhodné aj na denný výlet.