Hovorí sa, že dokonalosť sa skrýva v detailoch. Ani ten najštýlovejší oblek nebude vyzerať úplným, pokiaľ zabudnete na opasok a žiaden letný outfit nevyznie presvedčivo bez slnečných okuliarov. Dnešný článok vám poradí, s akými doplnkami budete vždy vyzerať ucelene.

Na začiatok si povedzme, že doplnky nie sú šperky ani zbytočné ozdoby. Mužské doplnky sa definujú hlavne svojou praktickosťou – ukážu nám správny čas, udržia nohavice na mieste či ochránia voči nepriazni počasia. Niekedy je ale ťažké zvážiť, koľko sa do nich oplatí investovať a ako dlho sa udržia v móde. Dnes sme preto pre vás pripravili zoznam ôsmych doplnkov, ktoré boli v móde 50 rokov dozadu, sú v móde aj dnes a preto si s najväčšou istotou dovolíme tvrdiť, že budú v móde aj o ďalších 50 rokov.

Kožené rukavice

Praktické, štýlové a v zime nevyhnutné. Pri výbere dbajte na ich komfort rovnako ako aj na kvalitu kože. Investícia do kvalitných kožených rukavíc tmavej farby so zatepleným vnútrom sa vám počtom zím, ktoré vydržia, len a len vráti.

Tartanový šál

Tento klasický škótsky vzor je synonymom štýlu. Kockovaný šál v zime natesno omotaný okolo krku a v teplejších mesiacoch voľnejšie prehodený cez ramená pridá vášmu outfitu na dynamickosti a farbe. Tartanový šál v odtieňoch červenej vám dodá šmrnc, modrý či zelený zase dávku elegancie.

Šiltovka

Pri šiltovke sa veľmi často stáva, že uprednostníme jej účelovosť pred výzorom. Dajte preto zbohom vyblednutým neforemným šiltovkám so zlomeným šiltom z trhu a investujte do čiapky, ktorá vám bezchybne sedí a jej šilt si udrží svoj tvar.

Kožená taška

Takzvaná „víkendovka“ je taška strednej veľkosti, do ktorej sa pohodlne zbalíte do fitka rovnako ako aj na pár dňový výlet. Aby si udržala svoju aktuálnosť, vyberte si tašku v čiernej, hnedej alebo olivovej farbe bez okázalých nápisov.

Kožený opasok

Okrem funkcie udržania vašich nohavíc na mieste spĺňa opasok aj estetickú funkciu. Delí vrchnú polovicu tela od spodnej a nižším aj vyšším mužom dodá na symetrickosti tela. Jeden čierny a jeden hnedý opasok je všetko, čo potrebujete, páni. Vyberte si tie najlepšie, aké si môžete dovoliť s jednoduchou kovovou prackou.

Kožená peňaženka

Nikto zatiaľ nevymyslel lepšiu verziu pánskej peňaženky ako v koži prevedenú otváraciu peňaženku o niečo väčšiu než je preložená bankovka. Neskúšajte preto ani vy vymyslieť nič lepšie, tento klasický tvar sa skvele zmestí do vrecka a poslúži vám dlhé roky, čo je dobrým dôvodom dať si na ňu vygravírovať svoje iniciály.

Slnečné okuliare

Ten pocit, keď si na nos nasadíte slnečné okuliare, ktoré vám padnú ako uliate hádam nič neprekoná. Okuliare sú doplnok na celý deň a vyberte si preto tie, ktoré vám bezchybne a hlavne bezbolestne sedia. Najštýlovejšími stále ostávajú takzvané pilotky, akýkoľvek klasický štýl okuliarov však bude rovnako dobrou voľbou.  

Hodinky

Vo svete mobilných telefónov a smart hodiniek, ktoré vám zmerajú všetko od krvného tlaku po stav bankového účtu nezabúdajme, že hodinky majú v prvom rade ukazovať čas. A najštýlovejší muž sa vždy pozrie na svoje zápästie, keď sa ho niekto opýta koľko je hodín.

5 tipov, vďaka ktorým bude váš lacný oblek vyzerať luxusne

Oblek dnes už nie je predpísaným oblečením vo viacerých zamestnaniach, preto niet divu, že mnohí radšej investujú do kvalitnej obuvi ako obleku. Napriek tomu sú dni a príležitosti, ktoré si oblek vyžadujú - a keď už je povinný, prečo nevyužiť zopár dobre mienených rád a trikov, aby vyzeral lepšie?