Tmavomodrý oblek je hviezdou šatníka. Hodí sa takmer na všetky príležitosti, je jedno, či v ňom pôjdete na rande alebo prezentáciu na pondelkovom mítingu. Stačí dodržiavať zopár pravidiel a budete v ňom skutočne štýloví.

Ak ste fanúšikmi striedania farieb a vzorov, nečítajte ďalej. Pre vás ostatných tu máme zopár jedinečných kombinácií.

Zdroj: Flickr

​Základné farby

Ak už máte perfektný tmavomodrý oblek, vyberte si ku nemu jednoduchú farebnú košeľu! Bielou, bledomodrou alebo svetloružovou nič nepokazíte, práve naopak.

Zdroj: Flickr

​Modrá košeľa – Paul Smith, biela košeľa – Mango Man, ružová košeľa – H&M

Vhodné doplnky

Aj keď milujeme porušovanie pravidiel módy, pri formálnom štýle je dobré dať na rady starého a čo najlepšie skombinovať  farby topánok, opasku a tašky.

V ideálnom prípade si rovnako zlaďte aj svoju peňaženku a remienok hodiniek.

Zdroj: Flickr

​Náramkové hodiny – Gant, opasok Hugo Boss, topánky – Vagabond, peňaženka – COS

Farby a vzory

Vďaka jednoduchej košeli sa môžete pohrať s príslušenstvom. Napríklad strieborná a károvaná alebo modro-biela pruhovaná kravata je ideálnou voľbou pre modrú košeľu.

Dobrou správou je, že kravata a vreckovka nemusia byť rovnaké a pôsobí vyzývavejšie, ak jedna dopĺňa druhú. Vyberte si, ktorá z nich je dominantná a farbu a vzor druhej prispôsobte v skromnejšej verzii.

Zdroj: Flickr

​Modrá kravata - Dunhill, set kravaty a ozdobnej vreckovky - ASOS Design, sivá kravata - Tom Ford

Oblek musí dokonale sedieť!

Zbytočne sa zdržiavate doplnkami, ak vám oblek nesedí na mieru.

Zdroj: Flickr

​Zara, H&M, Reserved, Topman

Nevadí, ak nemáte oblek šitý na mieru, aj konfekčný môžete vziať ku krajčírke, ktorá vám ho prispôsobí. Pri nakupovaní sa uistite, či je šitie ramien na správnom mieste, pretože táto časť sa prakticky nedá dodatočne zmeniť.

Nová kolekcia Stefano Ricci: Povinná výbava každého pánskeho šatníka

V kolekciách Stefano Ricci nájdete väčšinou prírodné farby a materiály. A neodmysliteľnú filozofiu Made in Italy, záruku najvyššej kvality a krásu malebnej Florencie.