Roland Schwertner založil klenot nemeckého hodinárskeho priemyslu v roku 1990 v malom mestečku Glashütte. O dva roky neskôr predstavil svoje prvé štyri hodinky na jednom z popredných výstav kontinentálneho trhu v Basileji: Tangent, Orion, Ludwig a Tetra si okamžite získali popularitu publika.

Hoci sa spoločnosť pustila po ceste úspechu, Schwertner nechcel, aby sa Nomos stal značkou bez identity na trhu s luxusnými hodinkami a v priebehu rokov prišiel s viacerými inováciami. Prvou bol trojštvrťový mostík a krátko potom predstavili vlastný mechanizmus dátumu, ktorý nebol postavený na mechanizme, ale okolo neho.

Mr. Porter oslovil svetoznámeho odborníka, ktorým je Robim Swithinbank, aby ohodnotil štyri najslávnejšie luxusné hodinky značky Nomos (Tangente 38 date za 2 780 dolárov, Metro Neomatik 39 Silvercut za 4 200 dolárov, Orion Neomatik za 3 920 dolárov a Zürich World Time za 6 100 dolárov.)

A tu si môžete pozrieť jeho resumé.

Bitcoin slávi 10. narodeniny: Hublot si ho uctil hodinkami za 25 tisíc dolárov

Znie to asi divne, ale už uplynulo desať rokov, odkedy do našich životov vstúpil Bitcoin - počas tohto obdobia vplýval nielen na hospodárstvo a finančno-technologický trh, ale aj na zmenu klímy.