Byť nízky nie je vždy výhodné. Môže to dokonca viesť k istej frustrácii, ale máme pre vás zopár tipov, ktoré vám môžu pomôcť v bežnom živote.

Rozmýšľali ste už niekedy nad svojou postavou a prišli ste na to, že vaša výška obmedzuje vaše vystupovanie? Netrápte sa tým viac. Najdôležitejšie je zmieriť sa sám so sebou a prijať sa takým, aký ste. Ako odmenu vám prezradíme zopár trikov, ktoré vám môžu pomôcť.

Nájdite si dobrého krajčíra!

Kľúčom k tomu, aby ste vyzerali vyšší je dobrý krajčír, ktorý rozumie svojmu remeslu. Oblečenie, jeho štýl a tvar dokážu, aby ste pôsobili vyšší aj napriek svojmu nízkemu vzrastu.

Ak máte dlhé nohavice, budete pôsobiť nižší, dokonca ešte viac ako ste v skutočnosti. Ak má váš oblek alebo oblečenie príliš veľa vzorov, budete čeliť rovnakému problému.

Niektoré vzory vás predĺžia

Niektoré vzory, ako napríklad vertikálne čiary, vám pomôžu vyzerať vyšším. Funguje to aj inými vzormi, ale mali by ste mať na pamäti, že sa musia opakovať a mali by byť jednoliate.

Dobrým príkladom je košeľa so vzormi, ktorá dokáže vyvážiť veľkosť vašej postavy a zároveň upúta pozornosť.

Zdroj: Shutterstock

​Výber topánok

Ak vám napadli topánky s hrubou podrážkou, ktoré by vám pridali zopár centimetrov navyše, rýchlo na ne zabudnite.

Pravdou je, že budete vyšší, ale zároveň budete vyzerať veľmi hlúpo. Ak chcete opticky zvýšiť svoju postavu, výhodnejšie sú topánky so stredne širokou podrážkou a zaoblenou špičkou.

Zdroj: Shutterstock

​Používajte homogénne farby

Môžete sa obliekať pestro, ale nemajte v oblečení príliš veľa kontrastu. Ak si napríklad vezmete čierne džínsy, nenoste ku nim červené tričko, pretože rôzne farby nezvyšujú ilúziu, že ste vysokí. Ak chcete získať zopár centimetrov navyše, mali by ste si vyberať viac jednoliatych a podobných farieb. Tým vytvoríte dojem, že ste vyšší, pretože vaše oblečenie má kontinuitu.​

Zdroj: Tumblr

Úzky kabát

Platí to pre väčšinu oblečenia, ale pri kabáte zvlášť. Dbajte na to, aby nebol príliš široký. Napriek tomu, že sa v ňom cítite pohodlnejšie, budete pôsobiť dojmom, že sa v ňom strácate. Teda, že ste o číslo menší, než samotný kabát. Oplatí sa vybrať kabát na mieru, ktorý vám dokonale sedí. Jeho tenká chlopňa ešte viac pridá na efekte výšky.

Zdroj: Shutterstock

3 dobré rady, ako si príjemnú vôňu udržať po celý deň

Dnes máme k dispozícii obrovskú ponuku parfumov, takže je celkom ťažké si vybrať vôňu, ktorá sa bude páčiť nielen vám, ale aj ostatným navôkol. Ak sa vám to predsa podarilo, prezradíme vám zopár tipov, ako si ju udržíte, čo najdlhšie.