Do popredia sa dostáva nouvelle vague a elegantný lyžiarsky štýl. Tri značky, ktoré výborne kombinujú eleganciu s mužnosťou.

Massimo Dutti: Iconic Drive

Nová kolekcia barcelonskej značky Massimo Dutti na jesennú/zimnú sezónu úplne prepadla atmosfére 60. rokov s takými francúzskymi filmovými ikonami ako Jean-Paul Belmondo, Jean-Luc Godard alebo François Truffaut.

Pozrite si galériu

​Fotografie ich lookbooku (vrátane videa) pôsobia, ako by sme si pozerali diapozitívy nikdy nepredstaveného diela francúzskej novej vlny. Slovami ťažko opísateľná ležérnosť, nenútená, ale rozhodná maskulinita, husté textúry, vlnené svetre a nohavice, jelenice a neodmysliteľné roláky, rovnošata parížskych učiteľov vysokých škôl a ich bohémskych študentov. 

Alps & Meters: 2017 AW

S podobnými energiami operuje aj Armani lyžiarskeho oblečenia Alps & Meters: pripomína svet 70. a 80. rokov. A keď už sme v predchádzajúcich prirovnaniach zablúdili do sveta kinematografie, ostaneme aj naďalej pri ňom. Jesenná/zimná kolekcia A&M 2017, je akoby sa zhmotnil film s Jamesom Bondom (éra Rogera Moora vo filme Len pre tvoje oči, 1981). Je nadčasová, elegantná a tiež veľmi mužná. Prívlastky, ktoré sa v súvislosti so športovým oblečením hľadajú len veľmi ťažko.

Pozrite si galériu

​Švédska značka reprezentuje také lyžiarske legendy ako Stein Eriksen alebo Jean Claude Killy. 

Hugo Boss: 2017 AW

Kolekcia Ready-to-wear na jeseň a zimu je čistá a hladká ako mramor. Aj modely v lookbooku pripomínajú skôr dokonalé pohybujúce sa sochy, než živých ľudí. Je ťažké nesprávne pochopiť posolstvo: ponúkajú nám atmosféru nadčasového, nepoškvrneného sveta, ktorý je atraktívny, aj keď hovoríme len o ilúzii.

Pozrite si galériu

Ak je v týchto troch kolekciách spoločný bod, je to pozoruhodná prítomnosť minulosti: aj súčasné modely Boss majú trochu ťažšie viditeľný, ale masívny prvok šesťdesiatych rokov - dobre, vráťme sa k filmovým prirovnaniam: Felliniho Sladký život alebo Alain Delon z konca šesťdesiatych rokov.