Francúzsky výrobca luxusných šperkov a hodiniek Cartier predstavil novú kolekciu Pre-SIHH 2018, ktorú inšpiroval legendárny model Mystery Clocks by Cartier. Názov nového modelu je Cartier Rotonde de Cartier Mysterious Day and Night a je modernizovaným nasledovníkom modelu z roku 1912.

Hodinky budú dostupné v dvoch prevedeniach – osemnásť karátovom bielo- a červeno/zlatom variante. Na 40 milimetrovom puzdre je gravírovaný nápis značky a hrot korunky zdobí modrý zafír.

Okraj číselníka prechádza do jemnej dekoratívnej rytiny giloš a vo vnútornom tmavohnedom okraji sa nachádza vzor slnečných lúčov. V dolnej časti číselníka je starožitná ručička.

V hornej polovici nájdete striedajúce sa zobrazenie dňa a noci. Dve šípky na dvanásťhodinovej stupnici imitujú pomalý chod dňa s nocou a sú vyrobené tak precízne, že nevidieť ich mechaniku, čím vytvárajú dojem levitácie.

Natiahnutím hodiniek spustíte chod mechaniky Caliber 9982 MC zloženej zo 174 komponentov, čím ju uvediete do prevádzky na 48 hodín, potom ich je potrebné opäť natiahnuť. Samozrejme, sú vodotesné.

The Cartier Rotonde de Cartier Mysterious Day & Night budú na predaj za 63 tisíc dolárov od budúceho roka.

Pozrite si galériu

Zdroj: Hodinkee