Dnes máme k dispozícii obrovskú ponuku parfumov, takže je celkom ťažké si vybrať vôňu, ktorá sa bude páčiť nielen vám, ale aj ostatným navôkol. Ak sa vám to predsa podarilo, prezradíme vám zopár tipov, ako si ju udržíte, čo najdlhšie.

Ženy parfum používajú viackrát denne a preto ho väčšinou nosia so sebou v kabelkách. S nasledujúcimi tipmi vám ho stačí použiť len raz denne. Hneď na začiatok je potrebné uviesť, že riešením nie je, že na seba nastriekate veľké množstvo parfumu.

1. Prvým krokom je výber samotného typu parfumu. Medzi EDP (Eau de Parfum) a EDT (Eau de Toilette) je totiž veľký rozdiel. Prvý obsahuje vonné látky podstatne vyššej koncentrácie, ako ten druhý. Ak teda chcete, aby vaša vôňa dlho vydržala, zvoľte Eau de Parfum. Eau de Toilette sa hodí viac priamo pred konkrétnou akciou.

2. Druhým krokom je správne používanie parfumu. To závisí od miesta, kam ho nastriekate. Najpoužívanejšími miestami sú hrudník a krk, ale ak chcete, aby vašu vôňu bolo cítiť dlhšie, nezaškodí si 1-2 streknúť aj do oblasti pupku. Vôňa si časom cestu nahor nájde.

3. Tretím dôležitým odporúčaním je, aby ste svoj parfum skladovali na vhodnom mieste. Väčšina z nás ho má položený v poličke v kúpeľni, ale toto miesto nie je pre parfum veľmi vhodné. Prekáža mu teplo, aj para po sprchovaní. Oveľa lepšie urobíte, ak pre svoj parfum nájdete chladné a suché miesto s rovnakou teplotou, mimo dosah slnečného svetla.