Spoločnosť Seiko sa ešte v roku 2010 rozhodla uviesť na japonský trh model hodiniek, ktorý by reflektoval atmosféru popíjania koktejlov. Nevieme síce, akej veľkej obľube sa v Japonsku tešia koktejly, každopádne šiel tento model na dračku.

Ale nielen v Japonsku sa stal populárnym. Informácie o ňom začali zapĺňať stránky odborných časopisov a náruživí blogeri z celého sveta, sa dožadovali podobného typu hodiniek.

V Seiko s radosťou vyhoveli požiadavkám tohto trendu a na minuloročnej odbornej výstave Baselworld predstavili celú kolekciu Presage, ktorú uviedli na celosvetový trh. Aj keď pri podobných akciách, sa často stráca punc jedinečnosti, nestalo sa tak. Elegantné hodinky slávia stále úspech.

Ide o kolekciu mechanických automatických hodiniek, kategórie 4R až 8R, do ktorých Seiko napakovali takmer všetky svoje známe inovácie.

A keďže železo treba kuť, kým je horúce, kolekcia sa v lete rozšírila o ďalších osem kusov. Nachádzajú sa medzi nimi klasiky typu Margarita a Manhattan, ale nesmie chýbať ani Martini Jamesa Bonda, alebo náš favorit Espresso Martini s tmavosivým ciferníkom.

Pozrite si galériu

Zdroj: Seiko