Málokto z nás vie, ako byť za štýlových fešákov už od škôlky. Nie je to žiadna hanba. Zmysel pre štýl je vraj vec čiastočne vrodená, ale z väčšej časti naučená. Prinášame vám pár praktických rád, ako sa v tomto guláši zorientovať.

Nikto učený z neba nespadol. A nie je to med lízať, veď v hociktorom obchodnom dome s oblečením, sú nám prezentované desiatky rôznych štýlov a každý z nich sa nám niekto snaží predať ako ten jediný správny. Obchody neustále chrlia tony nových a nových kolekcií a bilbordy s módnymi kampaňami číhajú pomaly na každom rohu.

Podstata sexepílu a dobrého dojmu je až podozrivo jednoduchá: Byť čistý, vystretý a milý. Naozaj to nie je až také zložité!

Začnime od základov:

Spodky

Len dve veci: hlavne nech sú čisté a bez dier. Vlastne tri - nemuseli by byť obrázkové. Teda, ak vám neprekáža, že vaša milá si nabudúce kúpi podprsenku so Snoopym a bude čakať, že vám to príde vtipné. A hlavne, nech vám tie spodky prosím netrčia spod nohavíc. Od toho je už len jedna vec horšia ako vykúkajúce spodné prádlo - vykúkajúci zadok! To už si radšej dajte tie tangáče, pokojne aj obrázkové.

Zdroj: imgur.com

Ponožky

Čierne a ešte raz čierne. S výnimkou, keď sa v bielych ľanových nohaviciach prechádzate po svojom letnom sídle v St. Tropez... Proste si nakúpte čierne ponožky. Šport je samozrejme úplne iná kategória, ale o ňom sa teraz nebavíme. Ponožky by mali byť také vysoké, aby vám ani posediačky nevykúkala spod nohavíc časť nohy.

Nohavice

Tu platí zákaz zvonových, schválne deravých, so záplatami, ozdobené cvočkami, mnohými zipsami, s viacerými vreckami, napasované a podobné archaické kusy. Rifle úplne obyčajné, napríklad tmavomodré, či nohavice elegantného typu, ešte nikdy nič nepokazili. Tri dôležité aspekty pri výbere: ako vyzerá zadok, predok a musí sedieť dĺžka.

Tričko / košeľa / pulóver

Čím menej rušivých prvkov, tým lepšie pre vás. Všetky akože-vtipné nápisy a obrázky spadajú do kategórie infantilnej zábavy. Nechceme si radšej predstaviť tú dospelú ženu, ktorá by to považovala za atraktívne. Rovnako, už letmý pohľad na tie nezmyselné čmáranice rozličných "Camp David AVIATION CLASSIC Unlimited FLYING LEGEND High quality only!", hlási jednoznačne, že dotyčný, ktorý nepremýšľa nad nápismi, ktorými sa prezentuje, asi veľa nepremýšľa ani všeobecne.

Zdroj: markenversand24.de

Pre úplnosť

Šiltovku alebo slnečné okuliare noste, len ak na vás svieti slnko. Tepláky, ak si idete zabehať alebo pracovať v záhrade a kapucňu na hlave, ak prší...

Ako ste si možno všimli, toto nie sú žiadne zákazy a príkazy, na aké ste možno narazili v iných štýlových poradniach. Úlohou našej novej série je uviesť do sveta štýlu (alebo pre mnohých skôr španielskej dediny) obyčajného slovenského muža, ktorý na módu vlastne zvysoka kašle. A ak sa čo len jeden z vás nechá inšpirovať a zbaví sa svojho vyťahaného svetra na zips s kosoštvorcovým vzorom v pastelových farbách a so žmolkami pod pazuchami, verte, že svet bude okamžite krajším miestom.

Nabudúce si povieme konkrétne rady a triky, ako mať štýl aj bez toho, aby ste nad tým museli dlho dumať.