Máte už vzorov Burberry plné zuby? Potom je tu pre vás ďalšia britská značka.

Aquascutum je známa luxusná módna značka z Londýna. Pozbierali sme pre vás zopár základných informácií.

Začiatky

Značku v roku 1851 založil John Emary, ktorý si dal patentovať nepremokavý materiál (aqua + scutum = vodeodolný). Ten bol špeciálne vyhotovený tak, aby jeho povrch odpudzoval vodu. Prvými kabátmi ušitými z tohto materiálu boli vybavení vojaci v Krymskej vojne v Rusku.

V roku 1897 udelil značke kráľovské splnomocnenie Eduard VII. a zároveň vzniklo oficiálne logo. V roku 1909 firma otvára svoju prvú továreň, ktorá sa zaoberá výrobou tohto špeciálneho materiálu.

V prvej svetovej vojne boli kabáty tejto značky opäť dodávané vojakom, pre svoju vysokú kvalitu a odolnosť. Neskôr sa začala distribuovať medzi civilné obyvateľstvo, kde získala na popularite.

Aquascutum Company

Spoločnosť Aquascutum Company bola založená rodinou Abrahamovcov. Za jednu dekádu sa jej podarilo okrem výroby, otvoriť aj množstvo obchodov, za čo si vyslúžila požehnanie od samotnej kráľovnej. Vďaka svojej popularite ju začalo nosiť množstvo známych osobností a celebrít vrátane Winstona Churchilla. 

Zdroj: aquascutum.co.uk

Rok 1970 bol pre Aquascutum výnimočný. Predstavil svoje kolekcie vo viacerých farebných prevedeniach vrátane krémovej, pieskovo hnedej a námorníckej modrej. Jej károvaný vzor je podnes najrozšírenejším na území Veľkej Británie. V roku 1980 mu bolo udelené vojenské ocenenie College of Arms, za dlhoročné udržiavanie si dobrého mena a tradície. Toto ocenenie je súčasťou loga spoločnosti aj dnes. V 90. rokoch upútal pozornosť opäť, keď začal dodávať oblečenie na viaceré športové podujatia, medzi inými aj olympionikom Veľkej Británie v Atlante.

Viac informácií o súčasných kolekciách nájdete na ich stránkach.

Pozrite si galériu

Zdroj: Aquascutum