Ťažký život milionárov: Model vozidla Rolls-Royce Cullinan v mierke 1:8 stojí celý majland

Britský výrobca luxusných vozidiel Rolls-Royce má vo svojom portfóliu ďalší drahý model. Tentoraz sa ale jedná o skutočný model - teda zmenšeninu SUV Rolls-Royce Cullinan v mierke 1: 8. Treba podotknúť, že sa jedná o oficiálny produkt, ktorý prípadní záujemcovia môžu zakúpiť u autorizovaných predajcov tejto značky.

Rovnako, ako u veľkých automobilov Rolls-Royce, hrá aj pri modeli prím precízne prevedenie s výrazným podielom ručnej práce. Celé "autíčko" pozostáva z viac ako tisícky súčiastok a prekvapuje neuveriteľným množstvom detailov - napríklad možno otvárať všetky dvere, kufor aj kapotu motora.

Rolls-Royce Cullinan 1:8

Po otvorení motorového priestoru sa budete môcť na vlastné oči pokochať dvanásťvalcovým motorom s dvoma turbodúchadlami, ktorý má v pôvodnom aute objem 6,75 litrov. Aby bola zachovaná maximálna podoba s originálom, je replika lakovaná úplne rovnakým lakom, ktorý sa po nanesení ručne leští.

Na modeli fungujú všetky vonkajšie svetlá, ktoré možno rozsvecovať a zhasínať pomocou diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou balenia. Rovnako tak je pripravené aj osvetlenie interiéru, ktoré sa automaticky rozsvieti po otvorení dverí.

Ak sa pozriete dovnútra, zistíte, že aj tu je všetko úplne rovnaké, ako vo vozidle, ktorý bol modelu predlohou. Zhodné sú použité materiály, výšivka opierky hlavy, poťahy sedadiel, vrátane prešívanie, či okrasné drevené prvky zdobiace interiér.

Pozrite si galériu

Ručná práca niečo stojí ....

Z vyššie uvedených detailov je evidentné, že sa nejedná o nejaký "garážový projekt" či "angličák z ázijskej produkcie". V skutočnosti trvá výroba jedného modelu 450 hodín, čo je polovica času potrebného na výrobu osemkrát väčšieho originálu.

Možno predpokladať, že zmenšený model zaujme predovšetkým majiteľov vozidiel Rolls-Royce Cullinan, ktorých cena na našom trhu začína od 300-tisíc eur. Cenovka repliky zodpovedá približne pomeru zmenšenia - základná verzia príde na 17 100 amerických dolárov. V takom prípade sa však budete musieť zmieriť so štandardnou farbou Tungsten a interiérom Arctic White.

Ak budete chcieť zákazkovú verziu, ktorá napríklad bude zodpovedať vizáži automobilu, zaparkovaného vo vašej garáži, počítajte s cenou 27 360 dolárov. V takom prípade si však budete môcť zvoliť akúkoľvek zo 40 000 "štandardných" farieb, ktoré výrobca automobilov ponúka, alebo vlastný odtieň.

Zdroj: CNC