Lamborghini Huracán EVO RWD prichádza ako Spyder: S plátnom zvládne 324 km / h

Aj posledný model so zadným náhonom od Lamborghini sa dočkal verzie bez strechy.

Zatiaľ čo u súrodencov Audi R8 RWD sa nám naraz predstavilo kupé aj otvorený Spyder, v prípade poslednej verzie Huracan s pohonom iba zadných kolies si na verziu bez strechy museli záujemcovia chvíľu počkať. Najnovší Huracán EVO RWD Spyder teda predstavuje techniku videnú tento rok v januári, navyše ale prihadzuje skladacie plátno.

Zdroj: Lamborghini

​Elektrická plátená strecha nového Spyder sa zloží / natiahne za 17 sekúnd a tento proces možno vykonávať aj za jazdy do rýchlosti 50 km / h. V rámci personalizácie je, samozrejme, na výber z niekoľkých odtieňov sfarbenia strechy. A keď hovoríme o osobnom vkuse, na výber sú tiež štandardné 19-palcové kolesá alebo príplatkové 20-palcové.

Zdroj: Lamborghini

​Rovnaký scenár ako u kupé variantu Huracan EVO RWD prichádza tiež v prípade pohonného ústrojenstva. Na mieste je atmosférický 5,2 litrový desaťvalec, ktorý sa však u modelu so zadným náhonom spolieha na ľahko nižší výkon. Zatiaľ čo štandardné Huracán EVO s pohonom všetkých kolies zabezpečuje 471 kW (640 koní), RWD má túto jednotku naladenú na 455 kW (610 koní) a 560 N.m krútiaceho momentu.

Zdroj: Lamborghini

​Dynamické schopnosti sú však stále skvelé. Na 100 km / h akceleruje Spyder za 3,5 sekundy, pričom maximálne dosiahne rýchlosť 324 km / h. V porovnaní s kupé RWD ide o minimálne spomalenie (0-100 km / h za 3,3 sekundy a maximálne 325 km / h).

Zdroj: Lamborghini Huracán EVO RWD Spyder

​Hoci zahodením pohonu predných kolies Huracán EVO RWD o niečo schudol, nutné vystuženie Spyder zase pár kíl pridalo. Sčítané podčiarknuté, otvorený zadný náhon váži 1509 kg (suchá hmotnosť). Voči kupé RWD je teda ťažší o 120 kg, jeho suchá hmotnosť číta 1389 kg.

Zdroj: Lamborghini

​Prvé kusy Huracan EVO RWD Spyder si zákazníci prevezmú už v lete, a to za cenu od 175.838 eur

Zdroj: CNC