Najnovší športiak Mansory prekračuje všetky medze

Mansory, známy svojím extravagantným tuningom automobilov, sa poriadne pripravil na tohoročný autosalón v Ženeve. Toto ich veľdielo sa podstatne líši od všetkých predchádzajúcich sérií.

Firma Mansory známa svojimi extravagantne vyladenými automobilmi je opäť o krok ďalej od obrovských kolies a krikľavých farieb. Na zrušený ženevský autosalón si prichystali špecialitku v podobe športového auta s názvom Cabrera, ktorého tvar vám určite nebude neznámy.

Základy pochádzajú z SVJ Aventador,

ale Mansory zmenil jeho vzhľad natoľko, že pri pohľade spredu získal úplne unikátny charakter. Charakteristické proporcie Lamborghini, dvere otvárajúce nahor a zadná strana síce evokujú príbuznosť, ale štyri výfuky a obrovský difúzor sú naozaj veľmi pôsobivé.

V interiéri je všetko potiahnuté Alcantarou a šupinami z uhlíkových vlákien, ktoré ešte zvýraznili jedovatými zelenými vložkami.

Pozrite si galériu

​Aj keď model Cabrera nevyzerá elegantne, je oveľa silnejší, pretože 6,5-litrový motor V12 nezostal v továrenskom prevedení.

Výkon sa zvýšil zo 770 na 810 konských síl, so špičkovým krútiacim momentom 780 Nm namiesto 720, čím Cabrera

dokáže zrýchliť na 100 za 2,6 sekundy, teda a dve desatiny rýchlejšie ako Aventador.

Maximálna rýchlosť sa zvýšila na 355 km / h.

Spoločnosť Mansory muselo zrušenie ženevského salónu zabolieť aj preto, že tuningová spoločnosť by tam oslávila svoje tridsiate narodeniny.

Aj Cabrera bola vyrobená pre túto príležitosť a vyrobili sa z nej len tri exempláre.

Zdroj: Mansory