Bentley Mulliner Bacalar: Má byť jedným z najvzácnejších modelov značky

Novo predstavený Bentley Mulliner Bacalar je podľa automobilky "najvzácnejším novodobým dvojdverovým Bentley".

V utorok ráno sa v anglickom Crewe, domove automobilky Bentley, odohrala premiéra údajne

"najvzácnejšieho dvojdverového Bentley modernej doby,"

ktorým by sa malo stať Bentley Mulliner Bacalar. Luxusný dvojdverový Grand Tourer s otvorenou karosériou navyše vznikal pod taktovkou Bentley Mulliner - najstaršej karosárne na svete, ktorá sa znovu vracia s ponukou unikátneho designu pre majetných zákazníkov.

Základom vozidla je už tak pomerne exkluzívny Bentley Continental GT, ktorému však experti z Mulliner nadelili rad doplnkov prevzatých z elegantného konceptu Bentley EXP 100 GT, predstaveného v minulom roku, ktorý mal ponúknuť prvý pohľad na budúcnosť značky v roku 2035.

Zdroj: Bentley Motors

​Podobnosť oboch vozidiel je zrejmá predovšetkým na prove, tá dostala podobnú (aj keď menšiu) masku chladiča a jednoduché okrúhle svetlomety, z ktorých do blatníkov výrazne vystupuje pomerne úzky prúžok denného svietenia. Podobná je aj dolná časť nárazníka s výraznými otvormi a zabudnúť nemôžeme ani dvojicu otvorov na kapote.

Oproti klasickému Continentalu má navyše Bacalar menej vystúpené zadné blatníky, za ktorými sa po novom objavuje ďalší otvor pre prúdenie vzduchu. Zmeny sa však odohrali aj pri zadnej náprave, ktorá je u Bacalar o 20mm širšia ako u Continentale. V podbehoch sú potom štandardne umiestnené 22" zliatinové disky.

Zadné partie opäť odkazujú na koncept EXP 100 GT, a to predovšetkým svetelným podpisom. V dolnej časti nárazníka si však môžeme všimnúť aj výrazný difúzor, ktorý je po oboch stranách lemovaný hranatými chrómovanými koncovkami výfukov.

Zdroj: Bentley Motors

​ Interiér ešte len druhého (iba) dvojsedadlového modelu Bentley od roku 1930 ponúka patričnú mieru luxusu aj technológií zodpovedajúcich 21. storočiu. V kaplnke prístrojov tak môžeme vidieť digitálny displej, uprostred palubnej dosky nechýba otočný panel prevzatý z Bentley GT a volič prevodovky lemuje veľa tlačidiel na ovládanie prakticky všetkých dôležitých funkcií.

Bentley sa, samozrejme, rado pochváli aj špeciálnym dreveným dekorom interiéru, ktorý pochádza z 5 000 rokov starého lesa. Drevo však bolo získané udržateľne, teda z popadaných stromov. Interiér je navyše z veľkej miery čalúnený dvojfarebnou kožou, ktorú dopĺňa veľké množstvo chrómovaných a lesklo čiernych doplnkov.

A keď už sme pri tých doplnkov - každý automobil bude dodaný s dvojicou unikátnych kožených cestovných kufrov, ktoré budú čalúnené v štýle doplnkov interiéru. A iste nemusíme zmieňovať, že všetky použité materiály sa získali ekologicky a udržateľne.

Pozrite si galériu

​Pod kapotou nového Bentley Bacalar je uložený 6.0 litrový motor W12, naladený na 485 kW (659 k) a 900 Nm krútiaceho momentu, ktorý posiela výkon cez osemstupňový dvojspojkový automat na všetky kolesá. Vozidlo je navyše osadené 48 voltovým systémom "Dynamic Ride System", ktorý by mal vodičovi zabezpečiť "citlivé reakcie a výnimočné riadenie za všetkých okolností".

Produkcia modelu Bacalar bude obmedzená na 12 kusov, pričom cena jedného kusu by sa mala pohybovať okolo 1.5 milióna libier. Ak by ste hľadali podobný automobil, máme pre vás zlú správu. Každý Bacalar už má svojho budúceho vlastníka.

Zdroj: CNC