Úchvatný hotel v tvare mesiaca: 36 poschodí luxusu

Na prvý pohľad pripomína novo vyrastajúci hotel Lusail Katara mesiac. Zdanie ale klame. Dizajn veží je totiž architektonickým prekladom katarského národného symbolu predstavujúceho tradične skrížené šable.

Najatraktívnejšie prvky hotela Lusail Katara nachádzajúceho sa v hlavnom meste Dauha budú k nájdeniu v klenutých vežiach - čepeliach šablí. Tu nájdete ako luxusný päťhviezdičkový hotel, tak bohaté šesťhviezdičkové apartmány, prvotriedne butiky, VIP reštaurácie i kiná. K dispozícii bude aj dostatok zasadacích a konferenčných priestorov, aby architektonický skvost priťahoval nielen dovolenkárov, ale aj biznismenov na cestách.

Zdroj: Facebook

​Katar, krajina nachádzajúca sa na polostrove vybiehajúcom z väčšieho Arabského polostrova do Perzského zálivu, je jedným z najbohtaších štátov sveta. Objav ropy v roku 1939 úplne zmenil národnú ekonomiku. Predtým bol Katar chudobnou krajinou rybárov a lovcov periel, zatiaľ čo teraz má vysokú životnú úroveň. Tá je viditeľná hlavne vo veľkomestách, kde je luxus všadeprítomný. Toto miesto je priam dovolenkovým rajom - pieskové pláže, možnosť potápania sa, veľký výber vodných športov... Navyše sa tu nevyskytuje kriminalita a večerné prechádzky tak nie sú problémom.

Zdroj: Facebook

​Štátny znak Kataru, emirátu s prvkami absolutistickej a konštitučnej monarchie, ktorý získal nezávislosť v roku 1971, bol inšpiráciou projektu Lusail Katara Hotel. Emblém je tvorený zlatým kruhovým poľom, v ktorom je plachetnica a palma v prirodzených farbách. Motív je umiestnený nad modro-strieborným vlnitým poľom, ohraničeným dvoma striebornými skríženými šabľami.

Zdroj: CNC