Dokonalá symbióza: Monako a Lamborghini Veneno ako ideálny pár na fotkách

Veneno sa vyrábalo pri príležitosti 50. výročia založenia talianskej značky v limitovanom množstve a jedno teraz začali predávať. Vzácne Lamborghini ani nemohli nafotiť na lepšom mieste ako v Monaku.

V roku 2013 sa dokončilo k 50. výročiu značky Lamborghini najextrémnejšie superauto Veneno, ktoré zatienilo na autosalóne v Ženeve v rovnakom čase predstavené LaFerrari. Samozrejme, od toho je aj oveľa vzácnejšie, vyrobili sa ho len štyri kusy, z ktorých si továreň jednu ponechaai pre seba a zvyšok išiel k šťastným zákazníkom.

Rýchlo sa ukázalo, že bude po ňom veľký dopyt, takže o rok neskôr Lamborghini predstavil Veneno roadster. Nad zadnými kolesami je rovnaký 6,5 l V12 ako má Aventador, ale v porovnaní s ním

má 750 koní, zrýchlenie na 100 za 2,9 sekundy a najvyššiu rýchlosť 355 km / h.
Zdroj: RM Sotheby's

​Ani tento roadster sa nestal tuctovým, vyrobilo sa z neho len deväť kópií, druhý z nich je zobrazený na obrázkoch. Karoséria bola natretá matnou čiernou farbou s výraznými limetkovo zelenými pruhmi. Aj sedadlá žiaria v tejto farbe. Jeho prvým majiteľom bol člen saudskej kráľovskej rodiny a

nemôžeme povedať, že ho používal príliš často, pretože je má najazdených len 450 kilometrov.
Zdroj: RM Sotheby's

​Veneno je teraz v predaji a nemohlo si pre svoju prezentáciu vybrať lepšie miesto ako Monako, domov drahých supervozidiel.

RM Sotheby's ho bude dražiť na aukcii v Paríži vo februári a pýtať za neho bude poriadny balík - 4,5 - 5,5 milióna dolárov.

Pozrite si galériu

Zdroj: RM Sotheby's