Prichádzajú vegánske autá: Ba čo viac, už sú tu!

Za ekologickými hybridnými a elektrickými automobilmi nasledujú vegánske automobily, ktoré sú zodpovedné nielen za znižovanie emisií, ale tiež ignorujú materiály pochádzajúce zo zvierat. Je ich už niekoľko.

Ak uvažujete o automobile šetrnom k ​​životnému prostrediu, môžete uvažovať o hybridných a elektrických modeloch či modeloch s nulovými emisiami a nižšou spotrebou paliva. K nim sa čoskoro pridajú vegánske automobily, ktoré vôbec nepoužívajú živočíšny materiál.

Zdroj: Bentley

Zdroj: Bentley

Zdroj: Bentley
​ Byť vegánom neznamená len to, že nekonzumujete mäso, ale tiež, že sa zriekate všetkých živočíšnych produktov.
Zdroj: Bentley

Zdroj: Bentley

Zdroj: Bentley
​V minulosti sa pri prezentácii luxusných značiek hrdo spomínalo, z koľkých hovädzích koží bolo vyrobené ich čalúnenie, 

najnovším trendom je skôr absencia akéhokoľvek použitia materiálov pochádzajúcich zo zvierat. Napríklad interiér študijného automobilu Bentley EXP 100 GT, vyzerá fantasticky s použitím vedľajšieho vinárenského produktu - hroznových škrupín a recyklovaných materiálov.

Zdroj: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen
​Takmer u všetkých nedávno predstavených študijných vozidiel sa vyzdvihovalo, že sú 100% bez materiálov pochádzajúcich zo zvierat.
Zdroj: Audi

Zdroj: Volkswagen

Zdroj: Audi

​Materiál čalúnenia Audi e-tron GT je z ekologickej kože a mikrovlákna. Mercedes Vision EQS používa recyklovaný morský materiál a spoločnosť Volkswagen pre ID. Space Vizzion vyvinula materiál podobný koži s názvom AppleSkin.