Dokončili prvú luxusnú jachtu spoločnosti Lexus: Je ohromujúca

Spoločnosť Lexus už dlhšiu dobu klope na dvere luxusného sveta aj niečím iným ako automobilmi. Tentokrát s prvou luxusnou jachtou tejto značky.

Ako uviedol viceprezident spoločnosti, svojou jachtou predstavujú najvyšší level vysnívanej životnej úrovne pre plavbu po mori.

Zdroj: Lexus

​LY 650 sa stala veľkolepou a absolútne nóbl loďou so zaoblenými líniami a elegantným vzhľadom, nehovoriac o ohromujúcom špičkovom výkone. Vo svojom názve ukrýva model svoju skutočnú veľkosť (dĺžka 65 stôp, čiže asi 20 metrov), takže na trhu s luxusnými jachtami máme do činenia s novým, veľmi prestížnym plavidlom.

Zdroj: Lexus

​​Trup LY 650 je vyrobený z uhlíkových a sklenených vlákien, aby bol čo najľahší, to ale neznamená, že to ublíži jeho pobrežnej plavbe.

Je poháňaný dvoma motormi Volvo Penta IPS, z ktorých každý má 12,8 litra a 1350 hp. Brutálne.
Zdroj: Lexus

​Na dizajne sa podieľalo talianske dizajnérske štúdio Nuvolari Lenard Yacht Design, ktoré ho navrhlo tak, aby vytvorilo komfortnú a moderne vyzerajúcu ľahkú loď a zároveň si zachovalo typický japonský minimalizmus a ducha Lexusu. V oboch prípadoch boli úspešní, stačí si pozrieť provu a bočné okná lode, prípadne kovové vložky ventilácie, v ktorých ihneď zbadáte odkaz na štýlový Lexus.

Zdroj: Lexus

Zdroj: Lexus

​Interiér sa vyznačuje luxusným využitím materiálov, ktoré sú v tejto úrovni už očakávanou kategóriou. Vo vnútri sú za kvalitu zodpovedné upokojujúce, teplé farby, harmonický a moderný dizajn. Salóniku dominuje riadiace centrum, ktorý dopĺňa zaoblená pohovka vedľa kapitánskeho mostíka a pod ním sa nachádzajú celkovo tri elegantné kajuty s vlastnou kúpeľňou.

Zdroj: Lexus

​Na palube atraktívnej jachty nájdete menší bar, kuchyňu a high-tech kokpit vybavený kapitánskymi kreslami. Spoločnosť Lexus tak vytvorila skutočný vlajkový model najvyššej úrovne, dokonalý vodný prepych, ktorý už na prvý pohľad odzrkadľuje eleganciu a čistotu. Stojí 3,7 milióna dolárov.

Zdroj: YouTube