Dubaj ponúka športovanie zadarmo, jogu aj ultramaratón

V Dubaji sa naplno rozbieha hlavná sezóna a emirát do nej chce vstúpiť aktívne. Okrem propagácie oddychu na pláži alebo zábavy v rodinných parkoch chce prilákať aj tých, ktorí chcú dovolenku prežiť v pohybe. Najväčší športový festival roku začína v Dubaji už v polovici októbra.

Dubajská fitness výzva 18. októbra - 18. novembra

Tradične od polovice októbra sa v Dubaji rozbieha mesačný maratón plný športovania. Výzva 30x30 má obyvateľov emirátu aj všetkých návštevníkov motivovať, aby cvičili aspoň polhodinky denne celý mesiac. A Dubaj im k tomu dáva mimoriadne podmienky. Napriek celým mestom, vrátane hlavných pláží, vyrastú špičkové fitness areály a centrá, ktoré ponúknu vyše osemtisíc bezplatných lekcií a aktivít, od tímových športov, cez posilňovanie, vodné športy až po kurzy zdravého stravovania. V minulom roku prilákala Dubajská fitness výzva o 34 percent viac návštevníkov, a tak aj kapacity športovísk pre tohtoročnú akciu opäť o niečo povyrastú.

Festival jogy 21. - 23. november

V novembri sa po roku vráti aj festival jogy. Návštevníkov Dubaja čaká víkend plný bezplatných lekcií jógy a wellness aktivít. Akcia bude prebiehať v šiestich stanoch v centre Dubaja a na vstup zadarmo bude stačiť len prísť včas a zaregistrovať sa pred naplnením aktivity.

Ultramaratón Al Marmoom 8. 13. december

Novinka roku - dubajský ultramaratón bude zložený z troch vyčerpávajúcich behov cez púšť v dychberúcej púštnej rezervácii Al Marmoom. Terén bude mať podobu tvrdých piesočnatých cestičiek aj mäkkých piesočnatých dún. V rámci akcie sa beží aj najdlhší púštny pretek na svete 270 kilometrov rozložených do 5 dní a tiež súvislé behy na 100 a 50 kilometrov.