Porsche Taycan si pod ochranné krídla vezme Hennessey

Od uvedenia modelu Taycan vieme, že elektrický automobil Porsche je neuveriteľne rýchly, ale sme si istí, že to určite nebude stačiť všetkým. Americká spoločnosť Hennessey už začala s prípravami.

V dielni spoločnosti Hennessey skladajú okrem vytunovaných vozidiel Mustang a Camaro aj vlastné superšportové vozidlá. Ich cieľom je s Venom F5 prekonať rýchlostný rekord Bugatti Chiron.

Doteraz spoločnosť so sídlom v Texase prerábala len pekelne silné vozidlá s V8, ale už sa začína obzerať aj po elektrických autách.

Zdroj: Hennessey

​Nie Tesla, ale nový prírastok Porsche Taycan, bude prvým elektrickým autom, ktorý prejde turbo úpravou Hennessey. Niežeby športová limuzína s dvoma elektromotormi nebola dostatočne silná,

Turbo S Series má 761 konských síl, zrýchlenie na 100 za 2,8 sekundy a je držiteľom rýchlostného rekordu v Nürburgringu.
Zdroj: Hennessey

​Prvý Taycan príde do garáže Hennessey budúci rok,

a prvá vec, ktorú na ňom vymenia budú kolesá a nárazníky. Potom sa pozrú na to, ako ho urobiť trochu rýchlejším. Aj keď zákazníci vyhľadávajú Hennessey predovšetkým kvôli tuningom amerických vozidiel s V8, zdá sa, že  čoskoro bude synonymom aj pre tuning vozidiel s elektrickým pohonom.

Zdroj: Hennessey
Zdroj: Motor1